25.9 C
Cegléd
2026. június 30. kedd
spot_img

Fel kell készülni a járványra

Cegléden is ugrásszerűen megszaporodott az influenzaszerű megbetegedések száma, de még nincs járvány – tudtuk meg dr. Túri József, háziorvostól.

– Nem lehet tudni, mikor ölt járványos méreteket az idén terjedő A vírus és annak néhány alfaja. Fel kell készülni, mert néhány nap, hét alatt is kialakulhat a járvány. Európa tízegynehány országában már tömeges 

a megbetegedés ezért fontos, hogy minél többen beoltassák magukat, minél hamarabb. A védettség kialakulásának ideje ugyanis 10-14 nap.

Túri doktor úrtól megtudtuk azt is, hogy az idősebb korosztályt különösen leveri lábáról a betegség, súlyos szövődmények alakulhatnak ki. – A fiatalabbaknak is javaslom az oltást, – teszi hozzá a doktor – mert ugyan erősebb az immunrendszerük és ezért enyhébb lefolyású lehet az influenza, viszont a szövődmények náluk is megállíthatatlan folyamatot indíthatnak el. Nem szabad a rémhíreknek beugrani, az oltás nem betegít meg, nem okoz rákot, viszont az a tapasztalat, hogy valóban véd mindhárom infuenza vírustól. 

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Hogyan emeljük ki az oszlopos testalkat előnyeit az öltözködésben?

Bárki, aki az öltözködés szeretetére, mint önkifejezési formára tekint,...

Túl lassan közlekedünk?

Egy reggeli bosszúságát osztotta meg egy ceglédi sofőr egy...

„Cetlizés”

Élénk vitát váltott ki a Ceglédi civil összefogás közösségi...

Két idős embert ölt meg egy nő

A Pest Vármegyei Főügyészség több ember sérelmére és a...

Benyugtatózva zuhant a tóba gyermekével

A Pest Vármegyei Főügyészség tájékoztatása szerint a Ceglédi Járási...