2.2 C
Cegléd
2025. december 27. szombat
spot_img

Földrengés volt Nagykőrösnél

A Richter-skála szerinti 2,7-es erősségű földrengés volt Nagykőrös közelében kedden délelőtt – közölte az MTA CSFK GGI Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriuma az MTI-vel. földrengést a lakosság is érzékelte. Mint írták: a földrengés 10:15-kor keletkezett, és az eddigi bejelentések alapján Nagykőrösön a lakosság érzékelte a földmozgást. Károkról nem érkezett lakossági bejelentés a Pest megyei katasztrófavédelem ügyeletére – közölte a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. 

Nagykőrös térségében nem ez az első kisebb rengés. Legutoljára 2000 június 3-án a Magyar Tudományos Akadémia földrengésjelző obszervatóriuma jegyezte fel, aznap kétszer is megmozdult a föld. Az első rengést akkor 17.02 órakor, a másodikat negyedóra múlva észlelték. Az egyik rengés 2-es magnitúdójú, a másik ennél is gyengébb volt.

Legutóbb Nógrád megyében rengett a föld. 64 településen érzeték, még Budapesten is. A rengések erőssége a Richter-skála szerint 4,4-es, majd 3,4-es fokozatú volt.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Kábítószer-kereskedelem miatt körözik Hup Teodórát

Elfogatóparancs alapján körözi a rendőrség Hup Teodórát kábítószer-kereskedelem bűncselekményének...

Egyedi ajándékok anyukáknak

Személyre szabható ajándékokkal új színt vihetsz az ajándékozási szokásokba....

Így hozd ki a legtöbbet az újévi fogadalmakból

  Az évkezdet mindig alkalmat biztosít arra, hogy új szokásokat...

Ideális kerítésanyagok otthonod védelmére

    A kerítés az otthonod egyik alapvető eleme, hiszen nemcsak...

Mobilház égett Cegléd külterületén

December 20-án, a délelőtti órákban tűz keletkezett Cegléd külterületén,...