13.4 C
2024. március 28. csütörtök

Újabb történelmi siker

A Cegléd női kosárcsapat 77-69-re győzött a Győr otthonában a női kosárlabda NB I harmadik helyéért rendezett párharcának harmadik, keddi mérkőzésén, így megnyerte a párharcot. Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-1 a Cegléd javára. Az idén kupadöntős ceglédi csapat korábban soha nem volt érmes a bajnokságban.

A Nemzeti Sport tudósítása szerint a Cegléd az első másodpercektől magához ragadta a kezdeményezést, 10-2-es vendég előnynél ugyan elkezdett a Győr is kosarakat szerezni, de az első negyed így is 18-27-es állással zárult. A 13. percben már 17 pont volt a csapatok közti különbség, a végjáték azonban nem lett olyan sima, mint amilyenre ekkor számítani lehetett. Az egyaránt 23 pontot szerző Simon Zsófia és Cyesha Goree kosaraival a 33. percben kettőre csökkentette a különbséget a Győr (61-63), ám a vendégek újítani tudtak és 77-69-re behúzták a mérkőzést.

A Cegléd 1-0-s hátrányból (és pályahátrányból) szerezte meg a bronzérmet, a Magyar Kupán szerzett ezüst után tehát a bajnokságot is szépen zárta.

A magyar válogatott bő keretébe meghívót kapó játékosok közül a Győrben játszó Simon Zsófia 23 ponttal, Varga Zsófia pont nélkül, de 9 lepattanóval zárt, a Ceglédet erősítő Medgyessy Dóra (19 pont, 5 lepattanó, 9 gólpassz), Nagy-Bujdosó Nóra (22 pont, 13 lepattanó) Katona Szidónia (9 pont, 5 lepattanó) is remekül játszotta végig a negyven percet.

MESTERMÉRLEG
Völgyi Péter: – Nagyon akartuk a bronzérmet, de tompán kezdtük a mérkőzést. Cegléden kellett volna megszerezni a harmadik helyet, ma sokkal jobb volt az ellenfél.

Cziczás László: – A szavak elfogytak, Maja Skorics csapatkapitányért játszottunk ma. Nagyon sokunknak az első győzelme ez Győrben, de életre szóló emléket jelent.

NŐI KOSÁRLABDA NB I A 3. helyért, 3. mérkőzés:
CMB CARGO UNI GYŐR-VBW CEGLÉDI EKK 69-77 (18-27, 19-19, 17-14, 15-17)
Győr, 200 néző. V: Pálla, Farkas, Praksch
GYŐR: KIESEL 13/3, Laklóth 8/6, Lihtarovics 2, Varga Zs., GOREE 23. Csere: SIMON ZS. 23/12, Török Á. Edző: Völgyi Péter
CEGLÉD: MEDGYESSY 19, KATONA 9, Kányási 7, NAGY-BUJDOSÓ 22/6, SKORICS 20. Csere: Ruttner, Serbán. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-10. 6. p.: 13-14. 8. p.: 18-21. 13. p.: 18-35. 18. p.: 31-46. 23. p.: 41-48. 27. p.: 45-56. 35. p.: 61-63. 38. p.: 65-72. 39. p.: 67-74
Kipontozódott: Varga Zs. (34. p.)

Forrás: cegled.hu