17.7 C
Cegléd
2026. július 14. kedd
spot_img

György napi vásár a Báthori utcai Református Óvodában

„Mind György, mind nem György

Akik itt örvendeznek,

Töltsenek sok szép,

Vidám perceket.”

/Csokonai Vitéz Mihály/

Míg a Mihály naphoz az állatok behajtása kapcsolódott, addig György napot követően kihajtották a jószágokat a legelőre, had gyarapodjanak, hízzanak a gazda kedvére. A tavasz kezdetéhez kapcsolódó esemény volt a György napi vásár is. Az emberek nem csak portékákért mentek a vásárba, hanem szórakozást, ismerkedést is jelentett számukra ez a jeles esemény. A régmúlt időszak közösségépítésének része volt.

Mi az óvodánkban azon munkálkodunk, szülők, gyerekek, és az óvodánk dolgozói is, hogy ez ma is így lehessen. Évről évre ezt éljük meg a lázas készülődésben, az ünnepi ruhák felöltésében, és az igazi hamisítatlan vásári nyüzsgő forgatagban. A gyerekeink mindig nagy izgalommal várják, hogy ezt a hangulatot elővarázsolhassák nekünk énekes, mondókás játékaikkal.

Ezúton köszönjük a szülők segítségét és aktív részvétekét a vásáron. A portékák megvásárlásából befolyt összeget a következő tanévben új bútor vásárlására kívánjuk fordítani.

Erdős Árpádné
tagóvoda-vezető

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Kutyák és paraziták: tudományos tények és az internetes mítoszok

Manapság szinte minden gazdi igyekszik mindent megtenni a kedvence...

A tökéletes kerti grillparti rejtelmei

A kerti grillezés élménye sokak számára a nyár egyik...

Megújult a lajosmizsei Pusztatemplom

Átadták a Lajosmizse határában található Pusztatemplom felújított romemlékét, amely...

Hőhullám nem rajtolhattak el

Hónapokig készültek, mégsem  – ceglédi és ceglédberceli sportolót is...

Szuperinfó Pingpong Tábor 2026

Idén is megszervezték a Szuperinfó Pingpong Tábort, amely a...