7.7 C
Cegléd
2026. április 4. szombat
spot_img

9. „Nyugis” osztálytalálkozó

A Szent Kereszt Katolikus általános iskola (és jogelőd intézményeinek) nyugdíjas pedagógusai 26-an jöttek el dr. Farkas Józsefék kertes házának virágdíszes udvarába. (Egy kollegina a csoportkép készítése után érkezett.) Minden május végén megtartják ezt a jó szokásukat, minthogy dr. Farkasné Kalocsai Ágnes tanárnő 2009 óta újra invitálja a régi és új nyugdíjasokat a találkozóra, egy csendes, délutáni beszélgetésre. Sajnos, hárman már nem lehetnek ott többé…  A tavaly májusi összejövetel óta elhunyt Velkey Imréné (83), dr. Tornyai Károlyné (72) és Lantai Terézia (90). A temetőkben egy-egy friss koszorúval emlékeztek meg róluk nyugdíjas kollégáik „Nyugis Osztály” felirattal a szalagon.

Aztán megkezdődött a beszámolók sora egy év történéseiről. Unokákról, egészségről, a „szépkorúak” esélyeiről a legszebb korúság felé vezető úton, egyszóval örömökről, bánatokról. Az égzengés és a vihar megkímélte a Déllő út 2. környékét, nem fújta szét a sok-sok családi fotót, régi időket idéző emlékképeket, de a megterített asztalok rakományában sem esett nagyobb kár. Ígérgették egymásnak, hogy jövőre újra eljönnek az ünnepi, tizedik találkozóra, de addig minden harc és küzdelem közepette szeretnének nyugodt-nyugalomban élni, ahogy Áprily Lajos írta: „Öregség,… / Ne ingerelj panaszra vagy haragra, / hangoskodóból halkíts hallgatagra. / …Csak gyökeres szót adj.”

SzférA – Fotó: Tutti Foto Kft. Nagy Zsuzsanna

Hasonló hírek

2 HOZZÁSZÓLÁS

  1. Üdvözlet! Megérdemelnék a tanárok,tanítók hogy a nevüket is írják ki.Mindenkit nem lehet ismerni;) Mamám Cegléden járt a Táncsicsba és csak egy tanárt ismert fel. Köszönet

  2. Szerencsére sok ismerős arcot látok!
    Kívánok még sok boldog egészségben eltöltött nyugdíjas évet!
    Üdvözlettel: Bodor János

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Szijjártó Péter fóruma a sportcsarnokban

Március 31-én, kedden Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter volt...

Kézilabda hírek

A férfi kézilabda NB I/B 22. fordulójában fontos rangadót...

Helyismereti vetélkedő a Várkonyiban

Hagyományaihoz híven idén is megrendezte helyismereti vetélkedőjét a Városvédő...

Palackokért törték fel az autókat a ceglédi állomásnál

A Metropol számolt be arról az esetről, amely több...

Megtelt a Kossuth Szálló

Ismét nagy érdeklődés mellett rendezték meg a „Miért hagytuk,...