13.9 C
Cegléd
2026. február 28. szombat
spot_img

Útjelző táblák – virággal

lakosrolandDekoratív és egyedi útjelző táblákat telepít Csemő a dűlőutakra. A minőséget azonban meg kell fizetni: egy évbe is beletelik, mire a helyi mesterek keze munkájával készült konzolokba minden dűlőút táblája kikerül.

– Másfél éves előkészítő munka eredménye látható most már néhány kereszteződésben. Csemőnek országosan az egyik legnagyobb a lakott külterülete: 138 dűlőút van, 400 km hosszúságban. Elsősorban nem lakosságnak, hanem az idelátogatóknak és a mentőknek, tűzoltóknak, rendőrségnek volt probléma a tájékozódás, mert nem voltak kitáblázva a dűlők. – számolt be dr. Lakos Roland polgármester az előzményekről lapunknak.

Csemő polgármestere elmondta: az előkészítés során egyedi, Csemőre utaló és persze „vandálbiztos” megoldáson gondolkodtak. Végül egy simított betonszerkezet készült virágmotívummal – utalva a „virágos” Csemőre. Ebbe a tartószerkezetbe kerül majd – telepítés, kezelés és festés után – a dűlőút táblája. A tervezésben segített Orisek Ferenc szobrász és Kálmán Sándor dekoratőr is. A megvalósítás pedig egy helyi műköves mester Paul Ferenc keze munkáját dicséri. Lakos Roland türelmet kért a csemőiektől mert csaknem egy év lesz, mire minden dűlőbe kikerülnek a konzolok és a táblák.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Kipakolták a házat, de hamar elkapták őket

A ceglédi rendőrök három órán belül elfogták azt a...

27 éve eltűnt nő holttestét keresik

A Bors hírportál beszámolója szerint rendőrök jelentek meg február...

Megszűnik a lakossági szemétlerakás

Március 1-től megszűnik a lakossági szemétlerakás lehetősége a ceglédi...

A műfű előnyei és annak telepítése

Ki ne álmodna zöldellő növényekkel teli környezetről az otthonában?...

Hosszúcsemői vízőrzők akcióban

Idén márciusban lesz egy éves az a kezdeményezés, amelyet...