14 C
2024. április 20. szombat

„Öregdiákok” a Bicogó Maratonon

Idén 13. alkalommal rendezték meg a Bicogó Maratonra keresztelt futóversenyt. Ez egy csapatverseny, amelyen 46,8 km-t kell megtenni. A verseny Szolnokról indul, és Tiszasülyön van vége. A nehézség egy hagyományos váltóversenyhez képest, hogy a csapattársak a futás előtt/után nem pihennek, hanem kerékpárral követik a futót, illetve mennek a következő váltópontra, innen jön a bicogó elnevezés. Egy ember mindig fut, ő viszi a váltóbotot, aminek a célba érési ideje lesz a csapat befutóideje. Két váltási forma van: a szabad és a kötött. A kötött váltásnál csak a frissítőpontokon (össz. 7 db) lehet váltani, szabadnál pedig akármikor. Külön kategóriák vannak csapatlétszám szerint is: 2,4,8 fős, illetve 9+ fős. Utóbbinál csak szabadváltás van. Ezen a versenyen én már 5. alkalommal vettem részt, de a többi gimis már velem tartott a második alkalomtól. Onnantól kezdve 8 fős szabadváltásos csapatban indultunk, amivel első két évben kategória 3. helyet, harmadik évben pedig kategória első helyet hoztuk el. Idén kicsit komolyabban szerettem volna versenyezni, illetve közre játszott, hogy a 8 főt minden évben nehéz volt össze szedni, ezért én kiváltam a többiektől egy ismerős társammal, akivel kötött 2 fős csapattal indultam. Sziládi Péter (2014), Szeker Balázs (2013) és Szeker Viktor (2015) pedig egy budapesti sráccal szabad 4 fős csapatként versenyeztek. Mind a két csapatnak volt 1-1 kerékpáros kísérője, ők nem futottak, hanem technikai támogatást nyújtottak, ha esetleg a kerékpárral valami történt volna. A verseny eredménye végül az lett, hogy a két fős csapat abszolút 4. helyezettként ért be, amivel a kategória első helyet érték el, a négy főből álló csapat pedig abszolút 8. helyezettként értek be, ezzel ezüstérmet szereztek a kategóriájukban, mindössze 47 másodperccel lemaradva a kategória győztesektől.

(Licsák Zoltán – Forrás: Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium facebook oldala)