5.7 C
2024. április 18. csütörtök

Kevésen múlt a CEKK bravúr

A VBW CEKK Cegléd szerdán este Franciaországban kezdte meg Európa-kupa szereplését, ahol bizony megszorongatták a klasszisokkal felálló házigazdákat. Fél perccel a vége előtt még négy ponttal vezetett a Cegléd, végül mégis kikaptak. A CEKK tudósítása:

Az Európa Kupa csoportkörében az első fordulóban idegenben szerepelt csapatunk Franciaországban, ahol ellenfélként találkoztunk Maja Skoriccsal. Mellette a néhány éve Európa legjobb női játékosának választott francia válogatott irányítót, illetve a tengerentúli légiósok mellett egy spanyol európabajnokot is soraiban tudhat a francia csapat, akik jobban kezdték a mérkőzést. Nem hagytuk őket meglépni, a félidőben 2 pont volt a hazaiak előnye, majd jött a harmadik negyed, ahol kiegyenlítettünk és át is vettük a vezetést. 4 pontos előnnyel kezdtük a záró játékrészt, ahol a hazaiak mindent megpróbáltak a fordítás érdekében.
28 másodperccel a vége előtt még mindig 4 pont előnyünk volt, a hazaiak pedig időt kértek. Ezt követően egy duplával közelebb kerültek hozzánk, de a labda nálunk volt, sajnos azonban Popovic-ra támadó hibát fújtak, a hazaiak pedig újabb duplával egyenlítettek, és a dobás közben Maksimovic-ot látták szabálytalannak, így még egy büntetőt is értékesíthettek, amivel átvették a vezetést. 2 másodperc volt még, de ennyi idő alatt már nem tudtunk fordítani, így egy végtelenül szoros mérkőzésen, az utolsó másodpercekben veszítettünk a jó nevű francia csapat otthonában.

BASKET LANDES (francia)–VBW CEKK CEGLÉD 70–69 (18–14, 18–20, 12–18, 22–17)
Mont-de-Marsan, 1950 néző. Vezette: Coelho (portugál), Begenisic (svéd), Grigioni (olasz)

LANDES: Dumerc 4, Ayim 25, Skorics 8/3, Casas 8, Bravard 10/3. Csere: Plagnard 11, Milapie 4, Sissoko. Edző: Cathy Melain
CEGLÉD: Medgyessy 3/3, Zsovár 18/12, Katona 2, Nagy-Bujdosó 7/3, Mokango 14. Csere: Popovic 11/3, Kányási, Maksimovic 14/3. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–2. 11. p.: 18–16. 15. p.: 28–24. 20. p.: 34–32. 25. p.: 40–45. 28. p.: 47–45. 29. p.: 47–50. 31. p.: 48–55. 35. p.: 55–57. 36. p.: 55–61. 39. p.: 63–66
Kipontozódott: Dumerc (37. p.)

Edzői értékelés:
Cziczás László: – A zsebünkben volt a siker. Nagy-Bujdosó Nóra a második félidőben bokasérülés miatt kivált, de így is nagyon szépen tartottuk magunkat, sőt, már-már győztes mérkőzés volt, ám az utolsó fél percben néhány fegyelmezetlenség megölt minket.

(cegledisport.hu – Fotó: Kisfaludi István, a kép korábbi felvétel)