-4 C
Cegléd
2026. január 10. szombat
spot_img

Vég Zsombor viszi a zászlót a megnyitón

A kint tartózkodó edzői stáb döntése értelmében Vég Zsombor judós viszi a magyar zászlót Buenos Airesben, a III. Nyári Ifjúsági Olimpiai Játékok megnyitóján.

A Ceglédi VSE judokája a -100 kilósok között lép tatamira az argentin fővárosban.

Bíró Tamás, Bíró Norbert és Mester Dániel tanítványa kiemelkedő eredményeként a szarajevói ifjúsági Európa-bajnokságról bronzérmet jegyez. Idén a follonicai ifjúsági Európa-kupát 90 kilóban megnyerte, Zágrábban a súlycsoport bronzérmese lett.

A ceglédi sportoló 2001. október 16-án született, névjegyében példaképét is megemlíti, aki nem más, mint a londoni olimpiai ezüstérmes Ungvári Miklós.

Az első nyári ifi olimpián, Szingapúrban az öttusázó Demeter Bence, négy évvel később Nanjingban az atléta Halász Bence vitte a megnyitón a magyar zászlót, utóbbi záróceremóniáján az úszó Szilágyi Liliána.

A magyar idő szerint szombaton este 23 órakor (helyi idő szerint 18 órakor) kezdődő Buenos Aires-i megnyitót az Olympic Channel közvetíti, online elérhető lesz az olimpia.hu főoldaláról is.

Forrás: MOB,
Fotó: MOB/Szalmás Péter

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Kábítószer-kereskedelem gyanúja miatt tartóztattak le egy párt

A Ceglédi Járási Ügyészség indítványára a bíróság letartóztatásba helyezett...

Beugrás az Egri csillagokban

Bognár Bence, a ceglédi Patkós Irma Művészeti iskola volt...

Hóhelyzet

A nagy mennyiségű hó kihívás elé állítja a közútkezelőt...

Terrorizálta társait

Vádat emelt a Budakörnyéki Járási Ügyészség azzal a fiatalkorú...

Ceglédiek a világranglista élén

Három ceglédi is előkelő pozíciót birtokol a cselgáncsozók év...