7.2 C
Cegléd
2026. február 23. hétfő
spot_img

Márkus János helyismereti vetélkedő

A Városvédő és Szépítő Egyesület ismét megszervezte a helyismereti vetélkedőt, idén az általános iskolák csapatai részére. A rendezvényt már hagyományosan támogatta az önkormányzat, a Kossuth Múzeum, a helyet pedig biztosította a Kossuth Lajos Gimnázium. A verseny sikere érdekében, komoly munkát végeztek a felkészítő tanárok. A vetélkedőt Vámosi Márton állította
össze és vezette le. A zsűri elnöke volt Hegedűs Ágota alpolgármester asszony, tagok Reznák Erzsébet Kossuth Múzeum igazgatója és Kocsis István az egyesület elnöke.

A versenyben szoros végeredmény alakult ki. Elsőként a Táncsics Iskola 1-es csapata (Oldal Nóra Laura, Katzúr Péter, Hegedűs Panna Dorka), másodikként Szent Kereszt Iskola 1-es csapata (Fehér Dorka, Józsa Tímea Lilla, Imregi Boglárka), harmadikként Református Iskola 2- es csapata (Takó Emese, Paulovszky Gergő, Emődi László Arnold) végzett. Márkus Jánosné különdíját
Szováti Botond, a Református iskola 1-es csapatának a tagja kapta.

Nem csak a helyezettek, hanem valamennyi részvevő gyerek kapott emléklapot és ajándékot. Kis Gyula felajánlása alapján az első csapat még egy tortát is elfogyaszthatott. A vetélkedő játékos formában elősegítette, hogy a gyerekek még jobban megismerjék városunk, Cegléd történetét, emlékhelyeit.

KI

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Miért érdemes a precíziós gazdálkodásba kezdeni?

A mezőgazdaság napjainkban messze túlmutat a hagyományos földművelési módszereken;...

Csáky András beszámolója

Csáky András legutóbbi beszámolója nem csupán a város költségvetéséről...

Asztalitenisz sikerek

Az elmúlt hétvégén több helyszínen is asztalhoz álltak az...

Öt éremmel kezdte az évet a Ceglédi VSE

Hétvégén rendezték meg az év első országos bajnokságát a...

Törékeny a költségvetési stabilitás

Cegléd Város Önkormányzatának képviselő-testülete elfogadta a város 2026. évi...