13.8 C
2024. március 28. csütörtök

Szezonzáró mérkőzések a Kék Cápáknál

A hétvégén az U9 és az U14 korosztályok bajnoki mérkőzéseivel lezárult a Ceglédi Kék Cápák 2018-2019-es szezonja. Az U14 vasárnap a váci sportcsarnokban megrendezett fordulóban két szoros mérkőzésen egy pontot tudott szerezni, míg az U9 Dunaharasztiban lépett pályára két találkozón, de ennek a korcsoportnak a  szerzet góljait és az eredményeket sem rögzíti a szövetség.

U14 mérkőzések:

Euronovex USE – Ceglédi Kék Cápák 16 – 16 ( 8 – 8 )

Cegléd: Semetka Gréta(kapus), Imregi Boglárka 6(4), Vágány Noémi 3, Tóth Fruzsina 2, Kádár Kata 2, Fehér Dorina 1, Pintér Zsófia 1, Berényi Norina 1, Héda Lorina, Pető Luca, Pástor Petra

Abonyi KC – Ceglédi Kék Cápák 17 – 16 ( 13 – 8 )

Cegléd: Semetka Gréta (kapus), Imregi Boglárka 7(4), Pető Luca 3, Vágány Noémi 3(1), Tóth Fruzsina 1, Kádár Kata 1, Kapusi Annamária 1, Spolmin Rebeka, Fehér Dorina, Pásztor Petra, Horváth Evelin

Spolmin Roberta edző:  “Az utolsó fordulónk sem ígérkezett könnyűnek, egyrészt az ellenfeleink miatt, másrészt pedig mivel még volt esélyünk a negyedik hely megszerzésére. Az első meccset az Euronovex együttese ellen játszottuk. Remek iramú mérkőzés volt, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Végig nagyon jól védekeztek a lányok, jó volt a kapusteljesítmény, támadásban pedig szintén léptünk előre a korábbiakhoz képest. Végig nagyot küzdöttek a lányok, és a korábbi egymás elleni eredményeket nézve bravúr pontot tudtunk szerezni, de sajnos egy sérülés is becsúszott. A második ellenfelünk az Abony volt, ami soha nem egyszerű. Az első félidőben szinte semmi nem maradt meg abból, amit az előző meccsen meg tudtunk csinálni. Nem volt olyan acélos a védelmünk, a támadás pedig kapkodós és bizonytalan volt. 13:8 után a második félidőben összeállt a védekezésünk, és bár javult a támadójátékunk, de futnunk kellett az eredmény után, és a nagy akarás közepette sajnos előjöttek a technikai hibák. A félidőt 8:4-re megnyertük, de ez nem volt elég a pontszerzéshez. A negyedik hely nem lett meg, bár tény, hogy ez nem is csak ezen az egy fordulón dőlt el, hiszen nem minden fordulónk volt zökkenőmentes. Viszont a szezon elejéhez képest rengeteget tudtunk fejlődni, sokat javult a játékunk képe, és akár egyénekre lebontva, akár a csapat egészét nézve, sok mindenben sikerült előrelépnünk, aminek nagyon örülök. Ebben a szezonban utoljára gratulálok mindenkinek a mérkőzésekhez, és a hozzáálláshoz, különösen a Szele elleni pont begyűjtéséhez és az Abony elleni második félidőhöz!”

U9 mérkőzések:

Vecsés – Ceglédi Kék Cápák

Pilisvörösvári KSK – Ceglédi Kék Cápák

Cegléd: Varga Bianka(kapus), Bartalos Jázmin, Juricza Kinga, Kocsis Kata, Kürthy Sára, Molnár Enikő

Keszthelyiné Tóth Ildikó edző: “Az első mérkőzésünkön nagyon megilletődötten játszottak a lányok, de a másodikra már magabiztosabbá váltak. Összességében nagyon ügyesek voltak a gyerekek és sok élménnyel gazdagodtak.”