3.9 C
Cegléd
2025. december 13. szombat
spot_img

Kerti munka

Kellemes, tavaszias időben sétálgattam, amikor megláttam Szűcs Gyula (87)Köztársaság út 43. szám alatti lakost. Az idős ember korát meghazudtolóan, keményen dolgozott. Kertet alakított ki a házuk előtt és végében.

Kérdésemre elmondta: ennyi idősen is a tettek emberének tartja magát és szereti a szép, gondozott környezetet. Önként csinálja, nem kérte tőle senki a kert felásását, a virágot ültetését. Reméli a lakók, az utcabeliek tetszését is el fogja nyerni a szebb, a még kulturáltabb környezet. A várost járva tapasztalja, hogy már sok-sok hasonló kis mini kertet létesítettekCegléden és még számtalan helyen lehetne. Egyben bízik abban, hogy tavasszal újból kap virágokat az önkormányzattól, amelyeket majd kiültethet.

Remélhetőleg Szűcs Gyula példáját még sokan követni fogják, a „tegyük szebbé, otthonosabbá Ceglédet” gondolat jegyében.

Eközben: ismeretlen vandálok össze-vissza firkálták, festették a Köztársaság út 43-45-ös házak oldalfalát. Ki így, ki úgy ápolja, alakítja környezetét!

​​​​​​​​​​Kocsis István

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Abony rangos díjat nyert

Abony ismét rangos elismerésben részesült. A Pest Vármegyei Önkormányzat...

Őszi aranyeső Máté Szófiának

Elképesztő őszi menetelésen van túl a Táncsics iskola büszkesége,...

Cegléd a legjobb csapatok között

Győri diákok nyerték meg a Legyél Te is Pénzügyi...

Jegy nélkül utazott és a kalauzra támadt

A Pest Vármegyei Főügyészség közölte: a Ceglédi Járási Ügyészség...

55 millió forintot csalt ki hamis befektetésekkel

A Pest Vármegyei Főügyészség tájékoztatása szerint a Ceglédi Járási...