9.3 C
Cegléd
2025. október 24. péntek
spot_img

Ebrazzia az Ugyerben

Újabb állatvédelmi ellenőrzést tartottak január 28-án az Ugyerben. Az állattartókat most is a rendőrség, az önkormányzat, az állatmenhely munkatársai, mezőőrök és hatósági állatorvos kíséretében ellenőrizte. Az ebrazzián ismét részt vett a terület önkormányzati képviselője Tarr Felicián is.


Ugyerben évről évre egyre nagyobb problémát jelent a gazdátlan vagy szabadon kószáló ebek nagy száma. A lakossági panaszok, bejelentések tették szükségessé az újabb ellenőrzést, melynek célja az ebtartás szabályainak betartatása és a megszegők elleni fellépés volt. Sajnos, több helyszínen találtak a szakhatóságok borzasztó körülmények között tartott kutyákat. A gyepmesteri feladatot is ellátó Állatmenhely a közösségi oldalán így számolt be a tapasztalatokról:


„16 kutyát hoztunk be a menhelyünkre! Ők megmenekültek, de mennyien vannak halálra ítélve hasonló körülmények között?! Az egyik anyakutya 6 kölykét a kidőlt fa alatt lévő gödörbe szülte. Csak nehezen lehetett őket megközelíteni, kiszedni a gödörből. Még borzasztó belegondolni is, hogy a fagyos földön esőbe-hóba feküdtek a pici kutyák. A másik anyakutya kölykei kutyaház nélkül a fal tövében a földön húzódtak meg, a többi szanaszét a ház körül! Természetesen gazdáik nincsenek a kutyáknak legalább is ők ezt állítják, így megbüntetni és felelősségre vonni sem fogják őket, bár a határozatot még ezután fogjuk megkapni! Csak megjegyzem csendben kb. 300 kutyát az Ugyeri részről már elhordtunk és mindig pótolják!” – számolt be az Állatmenhely.

Hasonló hírek

1 hozzászólás

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Rendőrautós születésnapi meglepetés Benettnek

Olvasónk osztotta meg velünk kedves élményét: kisfia, Varga Benett,...

Kundalini jóga meditáció: az önismeret útja

A világ folyamatosan változik, gyakran hektikus tempót diktálva. Az...

Ipari porszívóval is megoldhatjuk a szőnyegtisztítást

A szőnyeg fontos része minden ingatlannak, helyiségnek, irodának. Azonban...

Elraboltak egy nagykőrösi férfit

A Pest vármegyei rendőrök elfogták azt a 33 éves...

Súlyos buszbaleset Szolnokon

Súlyos közlekedési baleset történt szerda reggel Szolnokon: a Varga...