1.1 C
Cegléd
2025. december 16. kedd
spot_img

Hősi halott ceglédi vitézek

2021. év első munkanapján azzal az írásbeli kéréssel fordultam dr. Csáky András polgármester úr felé, hogy az első vitézavatás 100. évfordulójának emlékére szíveskedjék engedélyezni, két hősi halott ceglédi vitéz hiányzó adatainak pótlását, a Ceglédi Hősök Emlékművén.

Dr. Csáky András polgármester úr ígéretet tett, hogy kérésem teljesítése legkésőbb a Hősök Napjáig meg fog történni és valóban 2021. április 21-én, a két hősi halott ceglédi vitéz hiányzó adatai méltó módon felvésésre kerültek az emlékműre. Köszönjük!

A vésési és festési munkálatokat vitéz Diósi Pál a Kárpát-medencei Vitézi Rend Kelet-Pest megyei Vitézi Székének ceglédi rendtársa végezte el, melyet ezúton is hálásan köszönünk!

A két hősi halált halt ceglédi vitéz neve: vitéz Dr. Stermeczky Lajos főhadnagy és vitéz Dr. Udvardy Viktor főhadnagy.

Az idei Hősök Napi megemlékezésen valamint az első vitézavatás 100. évfordulóján, már méltó módon emlékezhetünk hős vitézeinkre!

Korondi Miklós

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Vita a magaságyásról

Egy magaságyás miatt alakult ki szóváltás városunk virtuális nagygyűlésén,...

Sportkarácsony a megyeházán

Idén december 12-én ismét ünnepi hangulat töltötte meg a...

Belső kritikák a Tisza körül

Időközi önkormányzati választást tartottak vasárnap Nagykőrösön, ahol az ellenzéki...

„Tarolt” a Fidesz Nagykőrösön

Négy településen tartottak időközi önkormányzati választásokat december 14-én vasárnap....

Bedrogozva menekült a rendőrök elől

A Ceglédi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival...