– Hogyan jött az ötlet az emléktábla elkészítésére?
– Talán azzal kezdeném a visszaemlékezést, hogy hatvan évvel ezelőtt léptünk be férjemmel ebbe az iskolába, amely Földváry Károly nevét őrizte. Megboldogult férjem, Lente Károly Egerben rajzszakos tanárként végzett, és pályáját e falak között nagy örömmel és alázattal végezte. Az ezredest ábrázoló domborművet saját indíttatásból, kedvtelésből formázta meg, majd a Közgép 2. számú ceglédi gyárában öntötték ki.
– Mennyi idő alatt készült el a dombormű?
– Körülbelül fél évet dolgozott rajta. Az emléktábla az iskola külső szárnyán volt megtekinthető, amikor a református egyház vezetése alá került, pedig ide, az emeleti folyosóra került áthelyezésére. Minden évben megemlékezünk az ezredesről, s így a dombormű elkészítőjéről is, amely számomra nagy megtiszteltetést és örömöt jelent. Megemlíteném még, hogy magyarországi útikönyvekben a ceglédi emlékhelyek között is megtalálható a dombormű, amely városunk hírnevét is öregbíti.
– Említette, hogy hatvan évvel ezelőtt léptek be ebbe az iskolába.
– Igen, én Szegeden végeztem biológia szakosként, és egyetlen munkahelyem volt ez az iskola, amelynél csodálatosabbat el sem tudtam volna képzelni. Egy életen át a gyermekek nevelésével, oktatásával foglalkozni óriási megtiszteltetés és büszkeség. Örömmel lépek be mindig ebbe az intézménybe, hiszen csodálatos emlékeket őrzők.