Az első ceglédi születésű olimpikon özvegye Nagy Ferencné (92), az Egyesült Államokban élő unokája és dédunokája kíséretében látogatást tett a Ceglédi Sportmúzeumban. Piroska néni a fővárosban él, de a kései leszármazottai Andrea Tünde Fox és anak fia Dávid Chicágóból ruccantak át nyári szünidőben Magyarországra, utóbbi ugyanis egyetemi hallgató.
Nagy Ferenc (1916 – 1977) az 1936. évi Berlini Olimpiai Játékok ökölvívó versenyeiben, a nehézsúlyúak mezőnyében a negyedik helyen végzett. Kálváriája a sporttörténelmi események érdekességei között jegyzett. A döntőbe jutásért a német Runge ellen kellett szorítóba lépni, de hiába várta a „szólítást” a csúcsformában lévő , 20 éves ceglédi fiú, a Magyar Ökölvívó Szövetség elnöke a 100 %-os egészséggel bíró Nagyot nem engedte kötelek közé lépni (…). Arra hivatkozott, hogy a klasszis német ellen a fiatal magyar fiút felelőtlenség lenne összeengedni. Előtte azonban már két ellenfelét biztosan győzte le Nagy Ferenc. Az elnök úr ugyanezt a „gesztust” gyakorolta a bronzmeccs előtt is, ami végképp elkeserített a magyar fiút, akit egész sportpályafutása alatt végig kísért ez a „politikai bunda” sejtését keltő lépéssor. Ezekre és egyebekre emlékezett az egykori olimpiai helyezett és Európa válogatott özvegye Cegléden.
Nagy Ferenc a ceglédi birkózó sport megalapítójának Nagy Sándornak (1872-1955) a fia, aki egyidejűleg birkózott Cegléden és bokszolt a BVSC színeiben, a fővárosban. 1935 – 1940. között megszakítás nélkül hat alkalommal volt felnőtt magyar bajnok. Emlékeit családján kívül méltó módon őrzi a Ceglédi Sportmúzeum is.
Fotó: Az unoka és dédunoka közrefogja Piroska nénit.