Egy ilyen megmozdulásnak közösségkovácsoló ereje van: együttműködésre sarkallja a gyerekeket, hiszen közös a cél. Emellett problémamegoldó- és szervezőképességük is megmutatkozhat, vagy éppen fejlődhet.
A gyűjtés lehetőséget ad a környezettudatosság egy szeletének megélésére is. Az ilyen irányú nevelés ma már az iskolák és óvodák egyik alapvető feladatává vált, a keresztyén értékrenden belül pedig különösen fontos helyen áll. Kisiskolás kortól kezdve igyekeznünk kell, hogy a gyermekek a teremtett világ védelmében motiválttá váljanak, „ …, mert enyém a föld, ti csak jövevények és zsellérek vagytok nálam. Ezért a birtokotokban levő egész földön tegyétek visszaválthatóvá a földet ” – mondja Isten Igéje (3Móz 25,23-24). Tanítványainknak tudatában kell lenniük, hogy a Földet ajándékul, átmenetileg bízta ránk Urunk, parancsait annak megóvására a Bibliában olvashatjuk. Környezetünk, a teremtett világ megóvása érdekében tett első lépésünk tehát valójában közeledés Istenhez, mellyel együtt elfogadjuk felelősségünket a Földért.
Isten áldását kérjük azokra a gyerekekre, szülőkre, pedagógusokra, technikai munkatársakra, akik az eredményes és kemény munkából bármilyen módon kivették részüket!