Ismét lendületben a környékünk fotóstársadalma. Tóth István fotóművész tárlatát a MAFOSZ-Szalon váltotta a Múzeumban, Sallai László a Ceglédi Galériában, Baán Katalin és Abonyi Maya a DUO Galériában mutatkozott be, a Kossuth Lajos Gimnázium Díszterme egy pécsi fotókör képeinek, az albertirsai zsinagóga pedig a világlátott Devcsics János fotóinak ad helyet.
A nyári hónapokban idelátogató turista csodálhatta Tóth István fotóművész válogatott anyagát. A város mértékadó művésze más-más módon, de szinte minden ceglédi alkotóra hat. Szembetűnő ez Sallai László esetében, aki eddig szinte csak magas minőségű fekete-fehér képeket tárt a közönség elé. A monokrómból most elmozdulás tapasztalható, hisz fontos részleteket visszafogott színekkel emel ki, segítve ezzel az értelmezést, megtartva a rendkívüli igényességet.
Koncepcionális kiállítással rukkolt elő Abonyi Maya, Chopin valcerei ihlették különleges, vászonra készült fotóit, Baán Katalin vitális, főként virágok és a tárgyi környezet kombinációival készült képeit pedig a Sárik Péter Trió „Örömóda” átirata inspirálta. Általuk a kínálatáról híres DUO Galéria még inkább energiaközpontként működik.
Az albertirsai zsinagóga korábban romos épületének tetőzetét az önkormányzat renováltatta, a szép – bár romos – belső tér egy kiállító és koncertterem ötletét vetíti elénk. A figyelem felhívására Devcsics János a termet két napra fotógalériává alakította, lécállványzat és mobil világítás segítségével. A Harmatrázó pálinkakóstolással egybekötött megnyitón Markos György humorista gondolatait hallgathattuk meg.
A Gimnáziumban láthatjuk a Dél-dunántúli Távközlési Sportegyesület Pécsi Fotókörének kiállítását, melyet Girst Ádám tanár nyit meg, 20-án, pénteken 16 órakor. A rendezvény házigazdája a Ceglédi Fotóklub, a tárlat október 11-ig látható.
Miért zengem én is? Egy művészetbarátnak lehet-e nagyobb öröme a széles választéknál, melyet a Kossuth Napok Programsorozata tovább gazdagít!