Persze vasutasoknál más a helyzet: ott a szolgálati szabályzat (munkaköri leírás) nem írja elő, hogy az állomásfőnök észrevegye a szennyet-szemetet az ajtaja előtt, netalán le is hajoljon érte és felvegye. Erre ott van a „meghatározott szakág”. Feltételezem azonban, hogy a kocsivizsgálók munkaköri leírásában sincs benne kifejezetten, hogy az ajtajuk előtt szemétdombot kell képezniük.
Így civilként arra a következtetésre jutok (a vasutas logika szerint bizonyára tévesen), hogy miután ezek a szégyenletes állapotok a ceglédi sajtóban nyilvánosságot kaptak (mi több, a MÁV kommunikációs igazgatóságához is eljutott ennek híre) állomásfőnökként csak lépnék egyet a helyzet normalizálása érdekében, nem várnék a „meghatározott szakágra”.
Talán már ebből kiderült, hogy az október közepén megjelent cikk óta, az érintett terepen semmi sem változott, a műanyag flakonok lassan gyökeret eresztenek, a szerves hulladék meg komposztálódik.
Amennyiben a „meghatározott szakág” november végéig nem bukkan fel, állásfoglalást fogok kérni az illetékes minisztériumtól, hogy vajon a sok milliós támogatással, mellyel a ceglédi vasútállomást felújították, ilyen állapotok létrehozása volt-e a céljuk?” – fogalmaz olvasónk.