Régen is voltak hasonló elírások, például a bicikli szó kapcsán. Szerintem sokan a mai napig g-vel írják ezt a szót, de ez most mellékes. Vagy talán mégsem?! Ha valaki ezt rosszul tudja, akkor ugyanaz az ember az angol bicycle szót sem fogja tudni helyesen leírni, bár az is igaz, hogy aki a magyar helyesírással nem foglalkozik, azt az idegen nyelv sem fogja túlzottan izgatni.
Ezek az emberek általában beszélni sem tudnak helyesen. Az egyik leggyakoribb hiba a -nák, -nék toldalékok helytelen használata. Egyes szám első személyben is a többes szám harmadik személy alakját használják, arról nem is beszélve, hogy az egyik alanyi, a másik tárgyas ragozás. Példa erre az “Innák egy pohár vizet”. Eléggé bántja az ember fülét, ha ilyet hall…
A blogokon, fórumokon, a hírportálok cikkeiben – tehát “tanult” újságírók által megírt hírekben – és a hozzászólásokban is annyi helyesírási hiba fordul elő, hogy megszámolni is nehéz lenne. Ezt rengetegen azzal magyarázzák, hogy nem számít. Tényleg nem számít?
Továbbá az a kérdés is felmerült bennem, hogy régen is ennyi sötét ember rohangált körülöttünk? Szerintem a válasz az, hogy igen, csak manapság az internet világa sokkal láthatóbbá teszi őket. Az pedig külön érdekes, hogy sokan nemhogy elgondolkodnának azon, ha megemlítik a hibáikat, de még ki is kérik maguknak. Nem értem, hogy valamit jól tudni miért nem természetes állapot.