Az átalakulás egyik legnehezebben megoldható feladata a tisztán mezőgazdasági profilú szakképző intézmények létrehozása lesz. Erre a 2014-15-ös tanévben még nem is fog sor kerülni – mondta el a helyettes államtitkár. Itt arra kell gondolni, hogy – helyi példánál maradva – Cegléden egy intézményben folyik a mezőgazdasági és az egészségügyi képzés, ezek különválasztását pedig meg kell oldani a jövőben.
Simon Attila István arra is felhívta a figyelmet: habár a múlt év végén konszolidálták a szakképzőket, ezek mind önállóan gazdálkodó intézmények. Így segítségre a későbbiekben csak akkor számíthatnak, ha felelős gazdálkodást folytatnak. Az küszöbön álló igazgatói pályáztatás kapcsán pedig azt tanácsolta, a jelentkezők beadványukban az öt éves fejlesztési tervükre koncentráljanak, nyíltan és világosan levezetve, hogy hová szeretnék eljuttatni az általuk vezetett iskolát.
A tanácskozáson egybegyűlt iskolaigazgatókat és gazdasági vezetőket Földi László polgármester köszöntötte, aki kiemelte: a közoktatás megújítása, értékalapúvá alakítása kulcsfontosságú lépés volt. A nagy változások, reformok 2013-ban megtörténtek, most már a finomhangoláson kell dolgozni. Cegléd egyébként iskolaváros, általános, közép- és szakiskoláiban 9-10 ezer diák tanul.