Ahogy a szóvivő elmondta, ezeken az országjárásokon, találkozókon elhangzott problémák és javaslatok a kormány, illetve a parlament elé kerülnek, hogy megoldást nyerjenek. A találkozón a Cegléd és Térsége Vállalkozóinak Szervezete (CEVASZ) tagjai vettek részt, többek között Keszthelyi Ferenc, a szervezet elnöke, a Freddo-Line Kft. tulajdonosa, Seres István elnökhelyettes, a Hungária Értékpapír Zrt. vezérigazgatója, de képviselte magát az Ecseri Kft, a Pákozdi Hús, és még mások a ceglédi vállalkozók közül.
A találkozót követő sajtótájékoztatón Földi László országgyűlési képviselő elmondta: öröm, hogy egy olyan vállalkozás telephelyén gyűlhettek össze, melynek vezetői a válságot lehetőségként élték meg. A Knott Technik-Flex Kft. 2010 és 2014 között folyamatosan tudta termelését és munkavállalói létszámát bővíteni, ami arra enged következtetni, hogy jó az irány. A képviselő hozzátette: a korábbi kormányok elhibázott támogatás politikája miatt a központi régióban – így Cegléden is – a vállalkozások jóval kisebb mértékű EU-s támogatáshoz juthattak hozzá, mint az ország más részén. Ennek ellenére jó látni, hogy vannak olyan cégek, amelyek az elmúlt időszakban is képesek voltak bővülni, új piacokat szerezni.
A hamarosan elkezdődő költségvetési ciklusban azonban, Földi László lobbi tevékenységének köszönhetően, Cegléden és környékén a korábbi 35 százalékos támogatási intenzitás helyett már 55 százalékot is lehet nyerni pályázatokon – ismertette Takáts László, az önkormányzat Gazdasági Bizottságának elnöke, a Fidesz-KDNP polgármester-jelöltje. Az önkormányzatnak szemléletváltásra van szüksége, és a továbbiakban szerepet kell vállalnia a szakképzés kialakításában – tette hozzá a képviselő. Jelenleg ugyanis sok cég küzd azzal a problémával, hogy nem tud megfelelően képzett munkaerőt felvenni, ezért a helyi cégek munkaerő igényéhez igazítva kell Cegléden kialakítani a szakemberképzést – a jövőben ebben szerepet kell vállalnia az önkormányzatnak – hangoztatta Takáts László.
A Miniszterelnökség nemzetközi szóvivője úgy fogalmazott: az, hogy a Fidesz politikusai országjárás során találkoznak a helyiekkel a helyi problémákkal, és megismerik azokat, igen erős érv szokott lenni akkor, amikor Oslóból vagy Brüsszelből akarják megmondani, hogy mire van szükségük az embereknek az ország bizonyos részein. Kovács Zoltán ismertette: a hamarosan induló, és 2020-ig tartó ciklusban Magyarországra 31 milliárd Euró támogatás érkezik, melynek 60 százalékát gazdaságfejlesztésre, munkahelyteremtésre fordít a kormány. Hangsúlyozta, hogy az út, amelyen az ország elindult, jó irányba vezet, példaként a kimagasló GDP növekedést, a rekord alacsony inflációt és a szintén rekord magas foglalkoztatottságot említette. Mindez azt jelenti, hogy érdemes bízni a Fideszben, érdemes kitartani és folytatni az összefogást – mondta a politikus. A következő időszak két szimbolikus ügye a bankok elszámoltatása – hiszen még mindig nagyon sok embert érint a devizahitelek ügye, illetve a rezsicsökkentés lesz. Ezeket a célokat pedig legjobban az önkormányzatokon keresztül lehet elérni – tette hozzá Kovács Zoltán.