2012-ben a Ceglédi Városi Önkormányzat egy Vidékfejlesztési pályázaton százezreket nyert, amit kifejezetten egy bizonyos Mobil kemence beszerzésére kaptak!
Azzal a felhanggal, hogy a Máltai Szeretetszolgálattal karöltve (Farkas Márta) majd a Cegléd város különböző pontjain évi több alkalommal népszerűsítik a hagyományt, a gyerekeket és fiatalokat megtanítva a kenyér sütésére és egyéb ételek elkészítésére… Amit majd a rászorulók között szétosztanak.
Az ötlet egyébként még jó is lehetett volna, hiszen átélhettük volna a”hamuban sült” életérzést, tudást, ami nagyapáink és nagyanyáink étkezését meghatározta! A kemence típusát, méretét nem aprózták el, mert a ceglédi székhelyű Grilltech Kft. egyik legnagyobb méretű kemencéjét választották, ami alkalmas akár sült malac készítésére is! A >DOBA< márkajelzéssel ellátott kemencék a kézművesség remekei, hiszen 2013-ban elnyerték a Kereskedelmi és ipari kamara által alapított “Magyar Kézműves Remek” címet!
Felteszem azt a kérdést, miért volt szükség egy ekkora kemencére mikor 5 számjegyű összegből is praktikus, de mégis nagy teljesítményű kemencét lehet vásárolni? Na meg ha már itt tartunk, akkor megkérdezném, hogy azóta ezt a szuper szerkezetet ami hűen tükrözi nagyanyáink kemencéit és ötvözi a XXI.szàzad igényeit, hova tették? Mert egyszer láthattuk a CTV- ben de azóta mintha a föld nyelte volna el!
Megkerestük a Tanyagondnoki Szolgálattal megbízott Máltai Szeretetszolgálat vezetőjét, Farkas Mártát, aki elmondta: nagyon örül a felvetett kérdésnek. Hozzátette: a kemence nyilvános rendezvényen történő használata engedélyhez kötött, nehezen megoldható, de kisebb rendezvényeken gyakran használják. – Ha bárkinek van ötlete, szeretne kenyeret sütni és megszervezi a rendezvényt, szívesen közreműködünk. Legutóbb a nevelőszülők gyerekeinek csináltunk több mint 40 fő részére iskolakezdési összejövetelt, amikor a kemencét is használtuk. A kemence egyébként a város tulajdona, de a Tanyagondnoki szolgálat telephelyén tároljuk. – tette hozzá a vezető.