Ezekhez szorosan kapcsolódik a pénzváltós módszer is, amikor megkérik a hiszékeny sértettet, hogy egy nagyobb címletű pénzt váltson fel. Ilyenkor az elkövetők kifigyelik a megtakarított pénz rejtekhelyét és a sértett figyelmét elterelve, elviszik a megtakarított forintjait.
A Ceglédi Rendőrkapitányság fokozott ellenőrzésekkel próbálja megelőzni és megakadályozni, hogy az ilyen faárus személyek megtévesztve a vevőket, illegális tevékenységüket folytassák az illetékességi területükön. Tűzifa beszerzésére még mindig a legbiztonságosabb megoldás a fakereskedésekben történő vásárlás, ahol hitelesített mérleg áll rendelkezésre.
A rendőrség kéri, hogy a hasonló esetek megelőzése érdekében ne vásároljanak tűzifát házaló kereskedőtől, idegeneket pedig ne engedjenek be a lakásukba semmilyen indokkal sem, mivel ellenkező esetben könnyen bűncselekmény áldozataivá válhatnak.
Ha a baj mégis megtörténik, kérjük, hogy azt a lehető legrövidebb időn belül jelezzék a rendőrségen a 107-es vagy a 112-es segélyhívószámon, illetve a Ceglédi Rendőrkapitányságon a 06-53-310-066-os hívószámú telefonon.
A Ceglédi Rendőrkapitányság felhívja a lakosság figyelmét, hogy a bűncselekmények áldozataivá válásának elkerülése érdekében értékeiket, pénztárcáikat ne hagyják könnyen hozzáférhető helyen sem a lakásban, sem az autóban. A házak kapuját, a lakások ajtaját ne hagyják nyitva! A kerékpárjaikat zárják le, azon ne hagyjanak táskát, csomagot!
Közlekedés
A Ceglédi Rendőrkapitányság illetékességi területén az elmúlt héten – 2014. november 3. és 2014. november 9. közötti időszakban – hét közlekedési baleset történt. Anyagi kár öt esetben keletkezett. Két baleset során szenvedtek az érintettek súlyos sérüléseket. Az egyik esetben egy gépkocsivezető nem az út- és látási viszonyoknak megfelelően vezette a járművét, a nem megfelelő sebesség megválasztása miatt árokba hajtott. Ellene szabálysértési eljárás indult.
A másik esetben a súlyosan sérült kerékpáros személy a kórházba szállítását követően elhalálozott. Ebben az esetben a Közlekedésrendészeti Osztályon büntetőeljárás indult, amely során szakértők bevonásával tisztázza a hatóság a baleset bekövetkezésének körülményeit.
A közlekedésben az őszi-téli időszak tudatos felkészülést igényel. Megváltoznak az út- és látási viszonyok, amelyekhez az autósoknak alkalmazkodni kell. Esőben könnyebben megcsúsznak a kerekek, megnő a féktávolság, esetenként a nagyobb vízfelületen a vízen csúszás veszélye fenyeget. Ha a hőmérséklet 0 Celsius fokra vagy az alá süllyed, akkor számítani kell arra, hogy a vizes-nedves útfelület lefagy. Ez még jobban növeli a csúszásveszélyt. A jeges-havas úton már a menetstabilitás is romlik, valamint ebben az időszakban probléma még, hogy a látási viszonyok romlanak. A gépjárműveket – főleg hosszabb autóút előtt – ajánlatos már a tél beállta előtt alaposan átnézni, megvizsgálva minden biztonsági berendezést és tartozékot.
Az őszi – téli időszakban a látási viszonyok gyakran rosszak, korán sötétedik, hosszabb ideig kell használni a gépjármű világítóberendezéseit, ezért is nagyon fontos, hogy azok megfelelően működjenek. A fényszórókat és a többi lámpát ilyenkor gyakrabban kell tisztítani. Ugyanakkor a rosszabb látási viszonyok miatt nagyobb követési távolságot tartva, lassabban kell vezetni, így kisebb a balesetek bekövetkezésének kockázata, rossz manőverezés esetén pedig a hibák könnyebben korrigálhatóak.
A Ceglédi Rendőrkapitányság kéri a közlekedőket, hogy nagy figyelemmel, fokozott óvatossággal vegyenek részt a közúti forgalomban! Balesetmentes közlekedést kívánunk!