11.5 C
Cegléd
2025. április 23. szerda
spot_img

Hol tanuljon a gyermekem?

Erre az egyszerűnek látszó kérdésre keresi a választ a Ceglédi Panoráma Suli melléklete. Bízom benne, hogy az általános iskolák vonatkozásában könnyűnek látszó feleletet a kiadvány segít megtalálni és Cegléd, mint iskolaváros alapfokú köznevelési intézményei szimpátiát keltenek az olvasókban. Sok családban a testvérek, vagy a szülők a kitaposott úton indítják el a gyermeküket és az iskolaválasztást a nemzedékek között átadott tapasztalat megoldja. Gyakran már óvodás korban felismerhető az apróságok érdeklődése és emiatt könnyebb a szülői döntés. Ha azonban a végső elhatározáshoz még kell némi ismeret, vagy egyszerűen egy áttekintés, akkor erre itt a lehetőség.

Persze a kérdés megválaszolása már bonyolultabb a középfokú oktatás küszöbén álló tanulók számára. Ilyenkor már a lakhelytől való távolságon, a tagozatokon, vagy a tanító nénibe vetett bizalmon túl más szempontok is előtérbe kerülnek. A kérdés tehát a középfok előtt sokkal nehezebb és bizony társadalmi problémákat is felvet. Bízom benne, hogy Cegléd, nagy múltú középiskolái – melyek igazán jó eredményeket érnek el a továbbtanulási arányszámok tekintetében – a lehető legtöbb helyi család számára megfelelő alternatívát kínálnak. Ugyanakkor látni kell, hogy a mai munkaerőpiaci kihívásokra a mindenáron megszerzett érettségi bizonyítvány, vagy az arra épülő piacképtelen felsőfokú oklevél nem kínál megfelelő válaszokat.

A nemzetgazdasági folyamatok egyre inkább abba az irányba mutatnak, hogy igen is komoly igény van az egyes szakképző iskolák által oktatott szakmák képviselőire. Egyre több magyarországi vállalkozás küzd a szakképzett munkaerő hiányával, pedig egyre több család megélhetését tudnák biztosítani olyan körülmények között – például az autóiparban – melyekről néhány évvel ezelőtt még csak álmodni sem mertünk. Fontos, hogy gyermekeink megismerjék a szakképzésben rejlő alternatívát, hiszen a jövőben könnyebb lesz végzett szakmunkásként érettségi bizonyítványt szerezni, és a gyakorlati szakképzés színtere is egyre inkább átkerül valóságos piaci körülmények közé. Hiszem, hogy a jövő nemzedékének is szüksége van arra a gyakorlati tudásra, melyet szüleink, illetve nagyszüleink sikerrel szereztek meg az ipar, a kereskedelem vagy a mezőgazdaság területén. Ma újra igény van a korábbi generációk gyakorlatias hozzáállására!

Kívánom, hogy a Suli melléklet lapozgatásával a kedves szülők és a pályaválasztás előtt álló diákok hasznos információkat gyűjtsenek az egyes iskolákról. Kívánom, hogy ezt az egész életünkre meghatározó jelleggel bíró döntést úgy hozzák meg, hogy ahhoz a legszélesebb körben legyenek képesek tájékozódni. Remélem cikkeink a megfelelő irányt jelzik és a címben szereplő kérdésre könnyen választ kapnak az olvasók.

Fodor Gábor tankerületi igazgató

A SULI melléklet itt lapozható…


A Ceglédi Panoráma legfrissebb lapszáma a címlapképre kattintva lapozható…

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Az április az önkéntesség jegyében telt az Infineonnál

Magyarország legnagyobb teljesítmény-félvezetőket gyártó vállalata, az Infineon Technologies Cegléd...

Húsvéti csoda

Húsvét ünnepén egy cica megmentéséért fogott össze egy lelkes...

Illegális szemétlerakó mérgezi az Ugyer dűlőit

Óriási mennyiségű illegális hulladék gyűlt össze Cegléd határában, a...

Hamis aranytömbökkel csapták be áldozataikat

Hamis befektetési arannyal vertek át vásárlókat három öcsödi férfi...

Beépíthető hulladéktárolók a szemét diszkrét kezelésére

A lakásban kiemelt jelentőséggel bíró hely a konyha, hiszen...