„Az egész fotós működésem alatt program szerint, tervszerűen dolgoztam. Az első ciklusom volt a pillanatok. Ebben minden megtalálható, a kitagadottak, a vetélkedés vége, a gyűlölködő, a magány tragédiája, a templomba, az utolsó tavasz tehát ebbe a témakörbe belefért minden.” – mondta Tóth István, az Évszázad Kiváló Fotóművésze.
Tóth István humoros történeteket is megosztott a közönséggel. Elmesélte milyen élményekkel gazdagodott Czóbel Béla, Barcsay Jenő, Illyés Gyula, Déri Tibor, és Patkós Irma portréfotózása során. Tóth István 52 országban állította ki képeit, 2200 kiállítása volt. Képeit világszerte elismerték, a legrangosabb művészi díjakat tudhatja magáénak. Tóth István új szenvedélyéről, a festészetről is mesélt. A fotózást abbahagyva 10 éven át hódolt a festésnek.
„Nem úgy festek, hogy a hátizsákot a hátamra veszem és elindulok, hanem otthon leülük az asztal mellé, ott van a festőállvány és fantáziából festegetek. Festek tanyát fenyőfával, tanyát kúttal, tanyát csirkékkel meg tyúkokkal.” – fogalmazott Tóth István. Tóth István után Nagy László Lázár, Kármán Sándor, Sárik Péter és Soltészné Lédeczi Judit lesznek a Czigle beszélgetések további vendégei.
(Forrás: ctv.hu – Fotó: Szokolai Attila)