Papp Elek alkotásaira jellemző az emberközpontúság, amely nemcsak a figurális, hanem a tájat, tárgyat ábrázoló képein is megjelenik, s ez mérnöki precizitású komponálással, technikával párosul. Eddig 56 országban 950 díjat nyert.
SZUBJEKTÍV: 1. az egyén tudatát és érzéseit tükröző; 2. valamely személlyel kapcsolatos
Portrét készítettem Papp Elekről. A szavak villanófényében. Egy szó – egy jellemvonás. „A kifejezések jellemünk tükrei.” (Illyés Gyula)
Betűrendben: siker, szorgalom, szerénység, tehetség. A Papp Elek-ijellemkép(let) rendjében: tehetség + szorgalom + siker = szerénység.
Meglepő az eredmény? Mert vannak olyanok is, akik érvényesülésében, karrierjében az egyenlőségjel után ez áll: önhittség. Jellemsorukból hiányzik egy minőség. A meghatározó. Ami csak a legnagyobbak tulajdonsága. Mint Papp Eleké is. Az alázat. Az alkotómunkában. Az emberi kapcsolatokban. Az önjelentőség kimutatásában.
Ha tehát az alázat szóval kiegészítjük a karakterjegyeket, pontossá és igazzá válik a Papp Elek-i „képlet”. Az erkölcs tanában. Így párosul az emberi és művészi hitel, így lesz nemcsak esztétikai, hanem morális érték is egy alkotás. Ezt igazolja egy régi közmondás bölcsessége: Amilyen az ember, olyan a tettje. Meggyőződöm erről: amikor Papp Elek fotóit nézem, amikor Papp Elekkel beszélgetek.
1.kép: Papp Elek – Beteg bárány
2.kép: Első helyezés a Papp Elek a ,,Vihar után” című képéért.
3. kép: Papp Elek – Vihar után
4. kép: Papp Elek – Egy szem fog