Az előadás kiemelt témája volt a duális képzés, amely a továbbtanulás előtt álló diákok számára kiváló lehetőség arra, hogy már most, a felsőoktatási jelentkezésükkel egy időben tegyenek egy nagy lépést a későbbi munkaerő-piaci érvényesülésük érdekében. A hallgatók az új képzési formában tanidejük felét töltik az egyetemen, ahol választott szakmájuk elméleti alapjait sajátíthatják el, a képzés másik felében pedig az adott szakmához úgyszintén elengedhetetlen gyakorlatot immár valós munkakörnyezetben, az általuk választott partnervállalatunknál szerezhetik meg. A végzést követően ugyanakkor jó eséllyel stabil munkahelyhez is juthatnak, hiszen az évek során bedolgozhatják magukat fogadó cégeikhez.
A Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Karán az anyagmérnök alapszakhoz 40 partnervállalat csatlakozott duális képzőhelyként,köztükaz Ecseri Kft.(Cegléd), valamint a Ferzol Kft.(Tápiószőlős). Amennyiben, ezen cégeket választják a ceglédi diákok duális képzőhelyként, akkor azzal az év felében, évente 26 héten keresztül Cegléden, illetve a Ceglédtől nem messze lévő Tápiószőlősön folytathatják egyetemi tanulmányaikat. A tájékoztató előadás keretében mind a két vállalat röviden bemutatkozott, és üzemlátogatásra invitálta a fiatalokat.
Az előadás keretében a Műszaki Anyagtudományi Kar ún. „Anyagtudományi School Túra” tudománynépszerűsítő programsorozatából is láthattak ízelítőt a diákok: a bemutató kísérletek során folyékony nitrogénnel csalogatták be a tojást a csőbe, folyékony nitrogén, mágnes és szupravezető segítségével a „Vissza a jövőbe!” című film légdeszkáját elevenítették meg a kar oktatói, valamint a diákok ceruzaelem, mágnes, lakáskulcs és rézdrót segítségével villanymotort is építhettek. A legbátrabb érdeklődők pedig -196 °C-os cseppfolyós nitrogénnel is hűthették a kezüket.
Forrás: Kossuth Gimnázium facebookja