Az ünnepi műsorban a Ceglédi Fúvószenekar és a Várkonyi iskola diákjai működtek közre.
A Gubody-díjat idén Tűri László tanár vehette át. Tűri László 1977-ben költözött feleségével Ceglédre. A Kossuth Lajos Gimnáziumban fizikatanárként kezdett dolgozni. Kiemelkedő munkája alapján a fizikaoktatás Pest megyei szakfelügyelője lett. A „Galilei ejtési kísérlete” című bemutató előadása országos elismerést szerzett számára. 1995-től nyugdíjba vonulásáig a Cegléd Város Polgármesteri Hivatala oktatási irodavezetője volt. Ő szervezte meg először a Kossuth-napok ünnepségsorozatot, amelyet Cegléd azóta is minden évben megrendez. Hivatali évei alatt sem szakadt el a fizika tanítástól, óraadója maradt a gimnáziumnak. A Református Nagytemplomban évről-évre bemutatott nagyszabású Foucault-inga kísérlete és a kapcsolódó előadás Cegléd hivatalos rendezvényei közé emelkedett, és szerte az országból sok látogatót vonz, köztük gyakoroló fizikusokat, egyetemi oktatókat. Új kezdeményezésként valósította meg a „Tudományok éjszakája – fizika” című kísérleti showt. Bemutatóival hozzájárul a természettudományok népszerűsítéséhez, a tudományos gondolkodásmód elterjesztéséhez. 2008-ban Príma Primissima Különdíjat kapott a Tudomány kategóriában. Tűri László munkássága, szakmai és tudományos tevékenysége óriási elismerést vívott ki városunkban.
A rendezvényhez kapcsolódó Szabad Sajtó napi ünnepségen Balga Gábor az infocegled.hu szerkesztője mondott beszédet, és a Kossuth Múzeumban megnyitották Kisfaludi István fotóriporter 2015-ös évet bemutató sajtófotó kiállítását.
A programokon együtt ünnepelt, koszorúzott, vett részt a fáklyás felvonuláson a polgármester mellett a város lakóival Földi László parlamenti képviselő is, aki emellett a nap folyamán több környékbeli településen mondott ünnepi beszédet.
A város temetőiben megkoszorúzták a hősi halottak sírjait a történelmi egyházak képviselőinek résztvételével, a Szabadság téren pedig a Kossuth szobrot és a Kossuth-erkélyt.