Csendes, halk, meditatív, sorozatokból álló kiállítási anyagot láthat az újra diákoktól hangos gimnázium dísztermébe tévedő. Tévedő, hisz más nem hívogat, mint egy nagyméretű vászon, melyen megégett fa csonkja árválkodik színes háttérben.
Ő volt az első, aki 5 éve, még „gimisként” önálló tárlatot rendezhetett itt, pedig ezt általában érettségizett, sőt felső iskolákat végzett „öregdiákok” tehetik. A tanári szobában egy erdőrészlet-festmény emlékeztet erre a bemutatkozásra. A gazdasági irodában még korábbról való virágcsendélete díszíti a falat. A rajzszertár zugában órán készített enteriőrje emlékeztet: itt járt iskolába, szakkörre, fakultációra, média és művészettörténet órára, Tetz Művészeti iskolába. Ozsvát Sára a belső tér festészetéről írta közel száz oldalas szakdolgozatát, melyet az egri Eszterházy Károly Egyetem képi ábrázolás szakán tavaly védett meg. Az e héten újabb sorozat kezdeteként Munkácsi Mihályt a Művelődési Központban bemutató Gimesy Péter művészettörténész is unikumként értékelte az alapos elemzést. Végig jeles eredménnyel teljesítette kedvenc műfajának, a festészetnek szemesztereit. E három és fél év a korábbinál is termékenyebb időszak volt, így otthonában minden szabad zugot képek és immáron nagyméretű munkák is foglalnak el. Portrék, egészalakos stúdiumok, műterembelsők, tájképek, csendéletek várnak a bemutatásra, egy későbbi Ceglédi Galériában rendezendő tárlatra. Színesek, lendületesek, felszabadultak, energiától duzzadóak…
…kora tavasszal súlyos betegség csavarta ki a kezéből az ecsetet, melyet nyárra hatalmas lelki energiával és családi támogatással sikerült újra festékbe mártani. Ismét együtt járt velünk a péntek esti tájfestésekre, egyre jobb kedvvel alkotott. Új akciótervét, vázlatait is elhozta magával, majd az szélcsengő-installáció darabjai is előkerültek szatyrából, végül a szigorúan monokróm vásznait is láthattuk, melyekre függői festői olvasata került. A szeptember elejétől látható tárlat a „Függőleges nyomok” címet kapta és szeptember 30-án, pénteken 19 órakor Volter Etelka igazgatóhelyettes köszöntőjével zárul. A tárlat finisage-án közreműködik a volt osztálytárs, Tóth Viktor zongorán. Az alkotó, Ozsvát Sára és a Ceglédi Önkormányzat támogatásával dolgozó Benedek Péter Rajzkör tagjai fényjátékkal gazdagítják az álomfogó-installációt.
Más ez a kiállítás, mint „kicsiSáritól” megszoktuk. Lehet, hogy ez már a mesterszakos „nagySára” gondolatainak tükre?
Rónai Gábor vizuális és környezetkultúra tanár