Mozgalmas napokon van túl az ország első sportmúzeuma Cegléden. Az elmúlt napokban, főleg az iskolai csoportok egymásnak adták a kilincset a Gubody utcai intézményben. Ezúttal inkább a középiskolák mozgósítottak, melyek közül kiemelhető az Ungváry László Kereskedelmi Szakközép Iskola diákjainak aktivitása (képünkön), de nem sokkal maradtak el mögöttük a Bem József Szakközépiskola osztályai sem. Örvendetes volt, hogy a Török János Szakközép Iskola diákjai szinte „új színfoltként” figyelhették meg a tárlatvezető ismertetőjét.
Magyar László múzeumvezető elmondta lapunknak, hogy ezt megelőzően inkább a közeli általános iskolák szervezett csoportjai jeleskedtek a tárlat megtekintésében, ami azért is nagyon fontos, mert a sikerorientált ceglédi sportágak utánpótlás nevelő tevékenységét a sportágválasztás időszakában nagyban befolyásolja a ceglédi élsportolók, olimpikonok példakép szerepe.
Persze a múzeum látogatók összetétele nagyon széles skálán mozog. A felnőttek között folyamatos a helyi és vidéki látogatok érdeklődése, akár egyénileg, akár csoportosan. A diákcsoportoknál kitűnik a testnevelők sportági orientáltsága és felismerése a múlt hagyományaira és sikereire való építkezés pozitív hatása. A múzeum fanatikus vezetője elárulta, hogy vannak érdekes látogatóik is, így „útban hazafelé” Rióból egy svájci úszó is eljött budapesti barátjával Ceglédre, vagy egy 1960 és 64-es magyar tornász olimpikon, akinek Kürti Béla alapítónk és a vendég kortársa Füle Judit idézte a múltat. Magyar László az egyik legnagyobb elismerésnek azt tartja, hogy a Ceglédi Sportmúzeum kialakításának folyamatát országos példaképnek tekintik. A Sporttörténeti Bizottság 1978-ban alakult, a Sportmúzeum pedig 1992-ben nyílt meg, utóbbi jövőre lesz 25 éves.