Cegléd
2024. március 29. péntek
spot_img

Kiváló évet zártak a CVSE judosai

A héten hozták nyilvánosságra a 2016. évi szakosztályi-egyesületi rangsort, ahol a több mint kétszáz bejegyzett judo szakosztályból 116 szerepel legalább 1 ponttal a rangsorban. A CVSE judokái a fantasztikus harmadik helyet foglalják el, több mint 9000 pontot gyűjtve, megelőzve olyan óriás klubokat, mint az UTE vagy a BHSE.

A nemzetközi színtéren Ungvári Miklós Rio-i olimpián elért ötödik helye kívánkozik az élre, de szintén ötödik lett Ohát Zalán az U23-as E.B.-on, ahogy Árvai Péter az ifjúsági E.B.-on, aki mellesleg három ifjúsági Európa Kupát nyert és sokáig vezette a világranglistát is. Árvai Péter és Ócsai Sándor tagjai voltak az ifjúsági E.B.-on ezüstérmes férfi csapatnak. Ungvári Attila, két Világkupa versenyt nyert (Casablanca, Tallin), Grand Prix bronzérmet szerzett Budapesten és ötödik, illetve hetedik lett a Tyumeni és az Abu Dzabi Grand Slamen. A serdülők győri Világkupáján Szegedi Dániel arany, Klein Dorina, Ürögdi Dominik és Vég Milán pedig bronzérmet nyert.

A hazai versenyeken, még ezt is sikerült felülmúlni. A szakosztály fennállása óta a legjobb eredményt érte el, 45 Országos Bajnoki érmet, köztük 18 Országos Bajnoki címet nyertek judosaink. A diák „C”-től a felnőtt első osztályig bezárólag minden korosztályban sikerült bajnokságot nyerni. A diák „A”, a serdülő, az ifjúsági „B” és az ifjúsági O.B.-on pedig a ceglédiek nyerték az összesített pontversenyt.

Magyar Bajnokaink:

Diák „C”: Vég Luca,

Diák „A”: Sági Nikolett, Hajdú Lili, Kőgyesi Gábor

Serdülő: Klein Dorina, Pomázi Dominik, Szegedi Dániel

Ifjúsági „B”: Klein Dorina, Özbas Szofi

Ifjúsági: Klein Dorina, Tamasi Szandra, Kerekes Gréta, Szegedi Dániel, Árvai Péter

Junior: Kerekes Gréta

U23: Ohát Zalán

Felnőtt III. osztály: Mester Dániel

Felnőtt I. osztály: Özbas Szofi

Az Országos Csapatbajnokságon minden korosztályban indítottunk csapatot. A serdülő fiú csapat második, míg a serdülő leány, az ifjúsági férfi- női, a junior férfi-női, s a felnőtt férfi III. osztályú, illetve felnőtt női I. osztályú csapatunk egyaránt bronzérmes lett.

Ungvári Miklós az év judosa, edzője Bíró Tamás az év edzője lett.

A szakosztály ezúton is köszöni azoknak a szponzoroknak, támogatóknak, szülőknek a segítségét, akik nélkül ezek az eredmények nem jöhettek volna létre. Külön köszönet a szakosztályt három éven keresztül, 2016. december 31-ig szponzoráló KÖZGÉP Zrt.-nek.

Bízunk benne, hogy 2017-ben is hasonlóan kiváló eredményeket érnek el versenyzőink. Reméljük, minél hamarabb sikerül a KÖZGÉP Zrt.-hez hasonló, elhivatott támogató bevonása, illetve végre használatba vehetjük az igazi, komoly munka alapfelvételét jelentő Judo Csarnokot.

Megkezdődött a judos idény

Az ifjúsági és a junior korosztály országos ranglista versenyével,- amely egyben válogató verseny is volt – megkezdődött a 2017-es judo idény. A CVSE judo szakosztálya minkét korosztály versenyén tatamira állította versenyzőit, amelynek az UTE adott otthont. A forma még elég idény eleji volt, az eredmények azonban most sem maradtak el.

Ifjúsági ORV női 44kg: II. Klein Dorina

48kg: III. Iklódi Anna

Fiú 42kg: I. Hegedűs Levente