Cegléd
2024. március 28. csütörtök
spot_img

Egyenlített a CEKK a bronzcsatában

A női kosárlabda NB I harmadik helyéért vívott csatájában szombaton este hazai pályán nyerni tudott a VBW CEKK Cegléd a vendég Győr ellen és egyenlített az egyik fél két győzelméig tartó párharcában. A harmadik, mindent eldöntő találkozóra kedden Győrben kerül sor. Óriási csatában tudott nyerni a CEKK. A nagy iramú első félidő után, amikor 11 pontos vendég vezetést mutatott az eredményjelző, még tudott energiákat mozgósítani a Cegléd. Állva hagyták a Győrt és mindkét negyedet tíz ponttal nyerték meg, kivívva a harmadik bronzmérkőzésen való szereplést.

VBW CEKK CEGLÉD – CMB CARGO-UNI GYŐR  66 – 60  (14-15, 10-20, 18-8, 24-17)

CEGLÉD:MEDGYESSY 12/3, Katona 6, NAGY-BUJDOSÓ 22/12, Kányási 4, SKORICS 12/3, Csere: Makszimovics, Serbán 3, Kobolák 2, Ruttner 2 Vezetőedző: Cziczás László

GYŐR:Kiesel 9, Laklóth 3/3, Lichtarovics 5/3, Varga 9, GOREE 24, Csere: Simon Zs. 10, Török, Kovács, Vezetőedző: Völgyi Péter

Cegléd, 800 néző. V: Hegedűs T., Tőzsér D., Pozsonyi L.

Az eredmény alakulása. 3.p.: 2-2, 5.p.: 6-11, 13.p.: 18-15, , 16.p.: 20-20,  26.p.: 35-41, 29.p.: 39-43, 32.p.: 49-43, 37.p.: 56-56

Kipontozódott: Skorics (33.p.), Goree (40.p.)

Cziczás László: – Cegléd városának ajánljuk ezt a győzelmet. Ismét teltház előtt, fergeteges hangulatban tudtunk játszani. Köszönöm a játékosaimnak ezt a feledhetetlen esztendőt! Egy meccsünk van hátra, megpróbáljuk megszerezni a bronzérmet.

Nagy-Bujdosó Nóra: – Cziczás László edzőnk a szünetben azt mondta, hogy magunkért és a fantasztikus szurkolóinkért küzdjünk. Teljesen jogosan kérte ezt, mert ezek az emberek egész évben kijártak a meccseinkre. Természetesen azt érdemelték, hogy győzelemmel fejezzük be a hazai szezont. Köszönjük, hogy egész évben támogattak minket! A második félidőre a védekezésünk agresszívabb lett és támadásban is megtaláltuk azokat a kosarakat, amik az első félidőben nem jöttek be.

Völgyi Péter: -Nagy csata volt, Ceglédé voltak a pontos labdák, megérdemelten nyertek…