-7.8 C
Cegléd
2026. január 20. kedd
spot_img

Országos 2. helyezés az Ökumenikus Diákfilmszemlén

A Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola média szakköre idén indult útjára. Kezdetben az iskolai műsorok, előadások felvétele, dokumentálása volt a fő cél. Azután ahogy gyűltek az anyagok, beletanultunk a szerkesztésbe, vágásba felmerült egy kis film elkészítésének ötlete. Amikor megláttuk az Ökumenikus Diákfilmszemle plakátját megindított bennünk valamit és megpróbáltuk az iskola minél több és aktívabb tehetséges tanulóit bevonva egy kisfilmet elkészíteni.

Elkészítettük a ,,Nekünk itt és most tenni kell” kisfilmet. A Média Szakkör munkáját segítő pedagógusok Frankné Czinege Beáta és Juhász Zoltán.

Az elkészített anyag bejutott az országos döntőbe is, ahol általános iskolás kategóriában II. helyet ért el. A zsűriben neves rendezők, operatőrök és filmesztéták voltak. A díj, amit kaptunk egy puskamikrofon és egy felcsíptethető mikrofon, amelyek nagyban fogják segíteni a későbbi felvételeinknél a hangzás világ jobb lehetőségét.

Köszönjük tanárainknak!

Média szakkör

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Ünnepléssel indult az ipartestület 140. jubileumi éve

Ünnepi hangulatban vette kezdetét a Cegléd és Térsége Ipartestület...

Csapatbővítést hirdet a Cegléd KKSE Pompomlányai csapata

Új tagokat keres a Ceglédi Kézilabda Klub SE pomponlány...

A ceglédi gimi a top100-as listán!

A Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium rákerült az MCC és...

Bartha Barna nem él a mentelmi jogával

Bartha Barna, a Mi Hazánk Mozgalom térségi országgyűlési képviselőjelöltje...

Új mentőautó érkezett a ceglédi mentőállomásra

Új MAN TGE mentőautóval bővült a Ceglédi Mentőállomás (OMSZ)...