12.2 C
Cegléd
2026. június 16. kedd
spot_img

A Cegléd – Nagykőrös kerékpárútra is jusson pénz!

Nyílt levelet írt az MSZP nagykőrösi önkormányzati képviselője László Ferenc Földi László országgyűlési képviselőnek a Cegléd-Nagykőrös kerékpárút ügyében.

„Újabb halálos baleset figyelmeztet arra, hogy nem lehet tovább várni a Cegléd és Nagykőrös közötti kerékpárút megépítésével! Ön a Magyar Országgyűlés 2015. október 5-i ülésén “Két keréken biztonságban” címmel azonnali kérdést intézett a kormányhoz, kihangsúlyozva a Cegléd és Nagykőrös között megépítendő kerékpárút fontosságát. A kormány segítségét és támogatását kérte az útszakasz megépítéséhez. Az Orbán-kormány nevében Tasó László közlekedéspolitikáért felelős államtitkár válaszolt, aki elmondta, hogy a kormány elkötelezett a kerékpáros közlekedés fejlesztése mellett. Hozzátette: nagyon bízik abban, hogy a kerékpárút-hálózat kiépítése során az érintett régió kerékpárút-fejlesztése is megvalósul.

Orbán Viktor kormánya 2015 óta százmilliárdokat herdált el, miközben Cegléd és Nagykőrös között továbbra sincs kerékpárút, a biciklis forgalom a rendkívül zsúfolt és életveszélyes 441-es úton zajlik. Hány embernek kell még meghalnia ahhoz, hogy végre a Cegléd – Nagykőrös kerékpárútra is jusson pénz?” – írta nyílt levelében az MSZP képviselője.

Fotó: MSZP sajtótájékoztató (archívum)

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Vádat emeltek egy nő ellen segítségnyújtás elmulasztása miatt

A Ceglédi Járási Ügyészség vádat emelt egy nő ellen,...

Középmezőnyben zárt a CVSE U12-es csapata, Báger Barbara aranyérmes Bukarestben

Eredményes hétvégét zártak a CVSE birkózói: az U12-es szabadfogású...

Hogyan nőnek az online kaszinók a digitális korban

Az online játék piaca ma gyors ütemben alakul. Aki...

Országos sikereket a hazai döntőben

A hazai Fitkid élvonal gyűlt össze Cegléden május végén,...

Angol nyelvfejlesztő játékok gyerekeknek 

Az angol a világ egyik legelterjedtebb nyelve. Egyre többen...