2.3 C
Cegléd
2025. november 20. csütörtök
spot_img

Keszthelyi Luca diákolimpiai második helyezett

Keszthelyi Luca 2. lett a IV. korcsoportos magasugrás diákolimpiai döntőjében!

Május 31-én csütörtökön tartották meg Győrben az olimpiai atlétikai központban a diákolimpia IV. korcsoport atlétikai versenyeit, ahol Ceglédről Keszthelyi Luca képviselte a Ceglédi Kossuth Lajos Gimnáziumot.

Luca magasugrásban és távolugrásban jutott be az országos döntőbe, ahol gyakorlatilag azokkal a versenyzőkkel kellett versenyeznie, akikkel az országos versenyeken is állandó versenyben van az első helyért. Luca már kétszer, tavaly és tavaly előtt is megnyerte a diákolimpiai döntőt, tehát két arannyal a zsebében nagy reményekkel ment az ez évi döntőre.

A IV. korcsoport – gyakorlatilag a serdülő korosztály- 2003 – 2004-ben születettek versenye-  ahol Lucának mint fiatalnak kellett versenyeznie az idősebbekkel.

A nagy meleg miatt már 158 cm-nél csak ketten maradtak versenyben Luca, és a februári OB-n is nagy csatában legyőzött kecskeméti Barna Patrícia

A 158 cm után a 161 cm-t is átugrották mindketten, majd a következő 164 cm-es magasságot sajnos Luca a sarkával leverte, így csak a 2. hely jutott ezen a versenyen neki.

A nagy ellenfél Barna Patrícia olyan szépen versenyzett ezen a napon, hogy 171 cm-es magasságot átugorva új korosztályos diákolimpiai csúcsot is ugrott.

Keszthelyi Ferenc

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Hárommilliárdos állami forrásból fejlesztik a ceglédi kórházat is

A kormány több mint hárommilliárd forintot biztosít hazai egészségügyi...

Tápiómente tehetsége

Pesti Péter Barnabás a Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium 11.d...

TISZA-jelöltek

November 17-én éjszaka végül ismertté váltak a TISZA képviselőjelölt-jelöltjei...

A siker titka az együttműködés

Földi Lászlóval közölt interjút az egyházi témákat feldolgozó Vasárnap.hu...

Scrum és egyéni fejlődés: hogyan férnek meg egymás mellett?

Biztos eltűnődtél már azon, hogy a Scrum módszertan hogyan...