16.6 C
Cegléd
2026. március 22. vasárnap
spot_img

Nyugdíjas katonák közgyűlése

A Dózsa György Honvéd Nyugdíjas Egyesület február 22-én megtartotta éves beszámoló közgyűlését. Meghívottként megjelentek, Vörös Lászlóné nyugállományú ezredes, a BEOSZ alelnöke és Hegedűs Ágota alpolgármester asszony az önkormányzat képviseletében. A határozatképes gyűlésen, Lukács István nyugállományú alezredes ügyvezető, az éves munkáról, Matetits Lajos nyugállományú alezredes a pénzügyi terv végrehajtásáról, Kocsis István nyugállományú ezredes a felügyelő bizottság tevékenységéről adott számot.

A beszámolókat Takács Győző nyugállományú alezredes által összeállított fénykép illusztrációk tették még szemléletesebbé. Zárásként, szintén általa az év eseményeiről összeállított – nem egyszer humoros – videofilmet tekintettek meg.

Kérdésemre Lukács István ügyvezető a következőket emelte ki az egyesület munkájával kapcsolatban: „Egyesületünk 145 fővel a város legnagyobb és legszervezettebben működő nyugdíjas egyesülete. Az elmúlt év a korábbiakhoz hasonlóan nagyon gazdag volt művelődési, szórakozási, ismeretterjesztést és pihenést szolgáló rendezvényekben, melyek tovább erősítették az egyesülethez való tartozást.   Kiemelkedő rendezvényeink voltak az autóbuszos kirándulások, a csoportos üdülés, a budapesti színházlátogatások és az immár 5. alkalommal Cegléden megrendezett Szépkorúak Országos Testébresztő fesztiválján való részvételünk 66 fővel, a klubdélutánokon tartott színvonalas előadások, beszélgetések. Rendszeresen meglátogatjuk a betegeinket, nehezebb helyzetben élő tagtársainkat, mely valódi bizonyítéka az egymásra történő odafigyelésnek, bennünket jellemző erős bajtársi és közösségi szellemnek. Rendszeresen részt veszünk a városi rendezvényeken is. Őrizzük a katonai hagyományokat, megjelenítjük az egyenruhát viselő katonákat ebben a 150 éves katonavárosban.”

KI

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Új gyógyászati szárny a Ceglédi Termálfürdőben

Átadták a Ceglédi Termálfürdő új gyógyászati szárnyát, amely jelentős...

Rablás a ceglédi vasútállomáson

A ceglédi rendőrök elfogták azt a 25 éves férfit,...

Őrszemek a ceglédiekért

A közelmúltban megalakult a Ceglédi Őrszem Egyesület. Az egyesület...

Országos politikusok Nagykőrösön

A hét első napjaiban Nagykőrös az országos választási kampány...

Változatos munkalehetőségek Miskolcon és környékén

Link 1: https://miskolcallas.hu/allasok        Az álláskeresés mindig izgalmas kihívást jelent, különösen...