11 C
Cegléd
2026. május 15. péntek
spot_img

Fontos rangadón veszített a Cegléd

Roppant fontos meccset vesztett szombaton a Budakalász otthonában a Ceglédi KK SE. A kiesés ellen küzdő csapatok így helyet is cseréltek a férfi kézilabda NB I tabelláján. Nagyon nehéz hat forduló vár ezután a jelenleg 11 ponttal álló Ceglédre, akik otthon fogadják a Balatonfüredet, az FTC-t és a Szegedet, a köztes fordulókban Egerben, Tatabányán, majd Veszprémben lépnek pályára. Az előttünk szintén 11 ponttal álló Mezőkövesd még játszik a 0 pontos Vecséssel és a Dabassal otthon, de előtte ellátogat Tatabányára, Veszprémbe, Komlóra és Gyöngyösre. Ha a záró hat fordulóban ugyanannyi pontot szerzünk, mint a Mezőkövesd, akkor azonos pontszámmal mi maradunk, ők pedig búcsúznak az NB I-től. Matekozunk és reménykedünk, hogy sikerül még egy-két bravúr győzelmet szereznünk. A Nemzeti Sport tudósítása:

CYEB BUDAKALÁSZ–CEGLÉDI KKSE 28 – 22 (16 – 11)

Budakalász, 200 néző. V: Bonifert, Oláh V.

BUDAKALÁSZ: VÁCZI – TÓTH Á. 10 (5), LEIMETER 4, Váczi 2, Mazák 1, KOLLER 5, FEKETE D. 4. Csere: Boros, Vasvári (kapusok), Czina,Tóth K., Török, Simotics, Glück 1, Nemes 1. Edző: Forgács Gyula

CEGLÉD: Tamási – Kecskeméti 4, Zobec 4, Juhász K. 5, Spekhardt, Mikita J. 2, Lászlai.Csere: Mojsilov (kapus), Hódi, Szabó B. 2, Gábor M. 1, Hajdu T., Davidovic, Schäffer 2, Vuckovic, Pocsai 2 (2). Edző: Nagy Károly

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–3. 11. p.: 9–4. 23. p.: 14–9. 34. p.: 18–12. 43. p.: 20–18. 54. p.: 25–21

Kiállítások: 12, ill, 8 perc

Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2

MESTERMÉRLEG

Forgács Gyula: – Egységes csapatot alkottunk, feszes és jó védekezéssel próbáltuk térdre kényszeríteni az ellenfelet. Támadásunk összeszedett volt, és akkor sem törtünk meg, amikor hibákat követtünk el.

Nagy Károly: – Fegyelmezetlenül játszottunk, a taktikai utasításokat nem tartották be a játékosok. Ez visszatérő hiba a csapatnál.

-pézsé-
cegledisport.hu

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Elhunyt Mészáros István, az abonyi vendéglős

Abony város ikonikus alakjától Pető Zsolt polgármester búcsúzott megrendült...

Kisiklott egy KISS motorvonat

Csütörtök hajnalban kisiklott egy emeletes KISS motorvonat a budapesti...

A „Ceglédi Református Nagytemplomtól New Yorkig”

Május 9-én került sor immáron a negyedik alkalommal, hogy...

Négy érem az országos bajnokságról

Szombaton rendezték meg Dunakeszin az U13-as kötöttfogású országos bajnokságot,...

Kutyák ivóvíz és élelem nélkül

Súlyos állatkínzás miatt emelt vádat a Pest Vármegyei Főügyészség...