Háromnegyed óra alatt elfogták, három hét alatt elítélték a rablót – A Ceglédi Járási Ügyészség gyorsított eljárásban állította bíróság elé azt a férfit, aki a ceglédi vasútállomás aluljárójában rabolt ki egy nőt. A bűnügy gyanúsítottja nehéz anyagi körülmények között élt Cegléden, munkahelye, rendszeres jövedelme nem volt. Elhatározta, hogy bűncselekmények útján fog pénzt szerezni. 2019. április 1-én délután a Ceglédi vasútállomás büféjéből ellopott 3 kg kávét. A lopott kávét hazavitte, majd visszatért az állomásra. Ott felfigyelt egy nőre, a bűnügy sértettjére, aki az újságos standnál vásárolt és készpénzzel fizetett.
A férfi követte a nőt, az állomás aluljárójában utolérte, megszólította. A sértett pénztárcáját követelte. A nő ellenállt, tovább akart menni, de a gyanúsított megragadta a sértett ruháját. Dulakodás közben a nő táskájának elszakadt a füle, így a sértett a falnak esett. A férfi ezt a pillanatot kihasználva kimarkolta a táskából a nő pénztárcáját és elfutott. A pénztárcából 40.000,- forintot zsebre tett, a tárcát a benne lévő személyes okiratokkal a peron végén egy aknába rejtette. A Ceglédi Rendőrkapitányság nyomozói 45 percen belül azonosították, elfogták és őrizetbe vették a gyanúsítottat, aki letartóztatásba került. A Ceglédi Járási Ügyészség gyorsított eljárásban három héten belül állította bíróság elé a rablás bűntettével és lopás vétségével gyanúsított férfit. A Ceglédi Járásbíróság a vádlottat 4 év 10 hónap börtönbüntetésre ítélte. A bíróság ítélete nem jogerős, mert az ügyész súlyosításért, a védelem enyhítésért fellebbezett.
(Sajtóközlemény alapján.)
Forrás: nagykorosma.hu
Természetesen bűncselekményről van szó, aminek kell, hogy legyen (büntető) következménye! Mindezen túlmenően viszont azt gondolom ( és ez nem csak erre a konkrét esetre lehet igaz), hogy Magyarországon sok esetben nem a jogrenddel, hanem a jogalkalmazással van a baj. Ez most azt jelenti, hogy nem feltétlenül súlyozzák a bíróságok és a bírók a bűncselekmények stb. körülményeit, annak súlyosságát. Rövidre fordítva, én azt látom, hogy van olyan, amikor súlyosabb esetben enyhébb ítéletet, míg van amikor kevésbé súlyosabb esetben szigorúbb büntetést szabnak ki. Most ez utóbbiról van szó….