14.4 C
Cegléd
2026. március 5. csütörtök
spot_img

Terepjárót próbált lopni

Egy nap alatt bíróság elé állította a Ceglédi Járási Ügyészség azt a férfit, aki Cegléden egy ház udvaráról egy terepjárót próbált meg a kerítésen keresztül elvinni – olvasható az ügyészség honlapján.

A vádlott július 2-án hajnalban a városban az egyik dűlőben ivott, majd elindult hazafelé. Ekkor „kívánta meg” az egyik ház udvarában álló terepjárót, és úgy döntött, hogy megpróbálja beindítani, hogy aztán a vasútállomásig robogjon vele.

Bemászott a kerítésen, aztán beült a nyitva hagyott járműbe. Szerencséjére még a slusszkulcs is a terepjáróban volt, úgyhogy be is indította a járgányt. Megpróbált vele elhajtani, de többször is nekiment a háznak, a kerítésnek és az elektromos kapunak is. Azt az apróságot ugyanis elfelejtette, hogy a kapu zárva volt. Utóbbi annyira elvette a kedvét a lopástól, hogy átugrott a kerítésen és elmenekült.

A ház lakói közben értesítették a rendőrséget, a járőrök pedig a közelben elfogták a balul sikerült művelet elkövetőjét, aki mintegy 200 ezer forint kárt okozott.

A Ceglédi Járási Ügyészség gyorsított eljárásban, másnap bíróság elé állította a jármű önkényes elvétele bűntettének kísérletével gyanúsított férfit. A Ceglédi Járásbíróság a vádlottat két év három hónap fegyházbüntetésre és három év közügyektől eltiltása ítélte.

Forrás: 168 óra – Fotó: Ügyészség

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Gyermekek álmai

  Gyermekkorunk egyik legizgalmasabb élménye a motoros járművek világával való...

„Azt keresem, ami összeköti az embereket”

„Mi, magyarok mégis egy épülő, szabad, parlamentáris demokráciában és...

Férje ásta el az eltűnt nőt

Rendőrök jelentek meg február 26-án reggel Ceglédbercelen, a Pesti...

Kipakolták a házat, de hamar elkapták őket

A ceglédi rendőrök három órán belül elfogták azt a...

27 éve eltűnt nő holttestét keresik

A Bors hírportál beszámolója szerint rendőrök jelentek meg február...