Dr. Csáky András polgármester a napokban a Facebookjára írt a Malomtó széli CVSE pályára tervezett birkózócsarnok építéséről. A bejegyzésben szó esik arról, hogy birkózócsarnok épül a CVSE pályán és azért nem épült közös csarnok a judosokkal, mert „a két szövetség vezetője összeveszett”. „Arra a kérdésemre, hogy ki fogja üzemeltetni a csarnokokat, ha kurzusváltás történik és az állam változtat a TAO rendszeren, senki nem tudott válaszolni. A sok sportlétesítmény üzemeltetése hosszabb távon komoly gondokat okozhat a városnak.” – írta a polgármester. A lakosok, sportolók, birkózópalánták szülei, edzők is kifejtették kommentben a véleményüket, az országos média pedig felkapta az esetet. Czigony Tamás a CVSE birkózó szakosztályának elnöke megkereste lapunkat, hogy álláspontját megossza a nyilvánossággal.
Czigony Tamás beszámolt az épület eddigi történetéről: a birkózók a jelenlegi edzőtermet 2004 óta használják. Az épületet saját forrásból, szülők, szponzorok és néhány helyi vállalkozó segítségével, önkormányzati források nélkül építették. Akkoriban az önkormányzat azzal támogatta a városnak szép eredményeket hozó birkózókat, hogy vállalta a rezsiköltség fizetését, a karbantartást és takarítást viszont szponzorok segítségével ők finanszírozták. Az évek során nagyon leromlott az épület állapota, jelenleg dohos, penészes, gombás, salétromos és több helyen beázik. Amikor szóba került a felújítása, az Nemzeti Sport Központ vezetői helyszíni szemle során azt állapították meg, hogy ez az épület már nem felújítható, inkább építsenek újat a birkózók.
– A Magyar Birkózószövetség maximálisan támogatott minket és mivel az utóbbi 5-6 évben az első három szakosztály között voltunk mindig, olimpiai ezüstérmet, európa bajnoki, világbajnoki érmeket hoztunk a szövetségnek, ezért úgy döntöttek, hogy támogatnak minket egy nagyobb összeggel, hogy megépüljön az új terem. – mondta el a birkózó szakosztály elnöke. – A régi helyén épülő terem – mert hangsúlyozom ez nem csarnok! – kb. 80 nm-rel lesz nagyobb, mint az eddigi volt és szendvicspanelből készül majd. Mivel korszerű, modern épület lesz, geotermikus energiával fűtve, még csökkenhet is a rezsiköltség. A beruházást az állam fizeti a Birkózó Szövetségen keresztül és nem TAO pénzből, mert a birkózás nem látványsport, vagyis nem TAO-kedvezményezett.
Jelenleg a beruházás ott tart, hogy az engedélyezési terv készül éppen, az önkormányzattól azt kértük csak, hogy járuljon hozzá egy tulajdonosi nyilatkozattal, hogy a régi helyén épülhessen meg a terem, vagyis csupán egy aláírásra lenne szükségünk a területhasználatra az önkormányzattól, hogy a birkózók végre méltó körülmények között edzhessenek és mindezt állami forrásból.
Ekkor jelent meg a Facebook bejegyzés, hogy azért nem közös edzőtermet építünk, mert a két szövetség összeveszett egymással. Erről szó sincs. Természetesen kerestük a kapcsolatot a judosokkal a közös csarnok ügyében, de a megértettük, hogy a Judo Szövetség a saját sportjára szánta az összeget, de a birkózóknak akkor nem is volt akkora kerete.
Most a birkózóterem építésére szánt összeg sem fog másra fordítódni, – se világításra, se egészségügyre – legfeljebb nem Cegléden, hanem máshol építenek belőle új épületet. Az épülethez a beruházási összeget érdemeinkre való tekintettel kapjuk, mert megbecsüli a Birkózó Szövetség azt a munkát, ami itt zajlik. Nem csak a kiemelkedő teljesítményekre, világ- és Európa-bajnokokra, olimpikonokra gondolok, hanem a 150 többnyire szegényebb családból származó gyerekre is, akik a méltatlan körülmények ellenére, rendre szépen szerepelnek a versenyeken, büszkén képviselik a birkózósportot és Cegléd városát.
Fotó: CTV
– adjon már az önkormányzat 10 milliót kézilabdára!
– adjon kosárlabdára is 8 milliót!
– a focisták is kérnek 14 milliót, mert az egésznek vége lesz!
– ha már a kézi, kosár, foci ennyi pénzt kap, a birkózás is megérdemel 31 millió 456 ezer 132 forintot, mert különben az egész város végelgyengül!
na és utak, szociális ellátás, kultúra, stb??????