3.1 C
Cegléd
2026. február 14. szombat
spot_img

Érettségi járvány idején

Május 4-én reggel 9 órakor elkezdődött az idei minden szempontból különleges érettségi vizsga. A koronavírus járvány miatt a diákok szigorú szabályok mellett írhatják meg az írásbeli vizsgákat, a szóbelik pedig néhány kivétellel elmaradnak. Maszkot, kesztyűt viselni nem kötelező, de ajánlott. Az intézmények minden higiéniai előírást betartanak, az épületek kapuit, ajtóit kitámasztják, a vizsga nyitott ablakok és szellőztetés mellett zajlik. Egy teremben legfeljebb 10 tanuló lehet, közöttük legalább másfél méteres távolsággal.


„Nyugodtan, szervezetten, „távolságtartóan”. Mindkét intézmény bejárása megtörtént. A ceglédi tankerület végzős diákjai megkezdték érettségi vizsgájukat. Szurkolunk nekik!” – írta Fodor Gábor tankerületi igazgató a facebookon.
Hétfőn magyar nyelv és irodalom, kedden matematika tudásukról kellett számot adniuk a diákoknak, szerdán a történelem, majd az idegen nyelv érettségik következnek.


(Fotó: Fodor Gábor)

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Sport és kultúra ünnepe a CCTA Liga zárófordulóján

Február 7-én a Gál József Sportcsarnok adott otthont a...

Kiemelkedő évet zárt a Zordon Team 2025-ben

A Zordon Team ismét rendkívül sikeres és eseménydús szezont...

Majdnem 100 kilométert utazott egy macska a motortérben

Különös esetről számolt be a Sziámi Fajtamentés Facebook-csoport: egy...

Rátámadt az igazgatóhelyettesre az egyik ceglédi diák

Vádat emeltek egy fiatalkorú fiúval szemben, aki az osztálytársát...

„Digitális Polgári Kör Cegléd” álprofillal csaltak

A közösségi médiában „Digitális Polgári Kör Cegléd” néven jelent...