-11.2 C
Cegléd
2026. január 8. csütörtök
spot_img

Szülőjét bántalmazta, letartóztatását indítványozták

A Pest Megyei Főügyészség ügyelete indítványozta egy nő letartóztatását, aki olyan súlyosan bántalmazta saját idős édesanyját, hogy a sértettnek több csontja eltört.
A megalapozott gyanú szerint Ceglédi Járás területén lakó 75 év feletti sértettel lánya már évek óta erőszakosan viselkedett, korábban is előfordult, hogy bántalmazta. 2020. május 17-én a sértett az unokájával játszott, aki nem fogadott neki szót és ezért megszidta illetve egy ízben ráütött a kezére is.
A gyermek ezt elpanaszolta édesanyjának – az elkövetőnek – aki ettől felindult állapotba került. Kiabálni kezdett a sértettel és őt lelökte a ház bejárati ajtajából induló, betonból és kerámialapokból készül, több lépcsőfokból álló lejárón. Az idős sértett elveszítette az egyensúlyát, leesett a lépcsőn, miközben nekicsapódott a feljáró korlátjának is. Az esés következtében a sértett koponyáján és arcán, valamint kezén is több csont eltört.
A nyomozó hatóság a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett súlyos testi sértés bűntette és kapcsolati erőszak bűntette miatt hallgatta ki gyanúsítottként a sértett lányát. A Pest Megyei Főügyészség ügyelete azért indítványozta az elkövető letartóztatását, mert megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén tanúk befolyásolásával megnehezítené a bizonyítást illetve vonatkozásában fennáll a bűnismétlés veszélye is.

Pest Megyei Főügyészség sajtóközleménye – Budapest, 2020. május 23. – Dr. Szabó Ferenc s.k. főügyész

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Kábítószer-kereskedelem gyanúja miatt tartóztattak le egy párt

A Ceglédi Járási Ügyészség indítványára a bíróság letartóztatásba helyezett...

Beugrás az Egri csillagokban

Bognár Bence, a ceglédi Patkós Irma Művészeti iskola volt...

Hóhelyzet

A nagy mennyiségű hó kihívás elé állítja a közútkezelőt...

Terrorizálta társait

Vádat emelt a Budakörnyéki Járási Ügyészség azzal a fiatalkorú...

Ceglédiek a világranglista élén

Három ceglédi is előkelő pozíciót birtokol a cselgáncsozók év...