1.1 C
Cegléd
2025. december 16. kedd
spot_img

Hősi halott, ceglédi vitézekre emlékeztünk

A Kárpát-medencei Vitézi Rend (KVR) ceglédi rendtársai, a közelgő Hősök Napja alkalmából 2020. május 29-én délelőtt 10 órakor koszorúzással egybekötött, csendes megemlékezést tartottak három helyszínen. A Hősök Emlékművénél valamint az Újvárosi Temetőben lévő két hősi halott, vitéz dr. Udvardy Viktor főhadnagy és vitéz Nagy Lázár főtörzsőrmester sírjánál.

Erre az alkalomra a ceglédi vitézek nemcsak rendbe tették a két sírt, hanem vitéz Diósi Pál rendtársuk mindkét sírkőre utólag felvéste és felfestette a hősi halott vitézek hiányzó feliratait. A Vitézi Rend és a magyarság érdekében kifejtett, odaadó munkájáért és a vitézi hadisírok ápolásáért a Kárpát-medencei Vitézi Rend Vitézi Széke, vitéz Diósi Pál részére a „Bronz Érdemkereszt” kitüntetést adományozta.

A megemlékezésen vitéz Bartha Barna, nemzetes Bekő Dezső, vitéz Diósi Pál, nemzetes Gáll Sándor, Polgár Judit nemzetes asszony, vitéz Korondi Miklós Pest megye székkapitánya, vitéz Spindelbauer Attila és vitéz Sivók Lídia rendtársak képviselték a Kárpát-medencei Vitézi Rendet.

vitéz Korondi Miklós, székkapitány

 

 

 

 

 

 

 

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Vita a magaságyásról

Egy magaságyás miatt alakult ki szóváltás városunk virtuális nagygyűlésén,...

Sportkarácsony a megyeházán

Idén december 12-én ismét ünnepi hangulat töltötte meg a...

Belső kritikák a Tisza körül

Időközi önkormányzati választást tartottak vasárnap Nagykőrösön, ahol az ellenzéki...

„Tarolt” a Fidesz Nagykőrösön

Négy településen tartottak időközi önkormányzati választásokat december 14-én vasárnap....

Bedrogozva menekült a rendőrök elől

A Ceglédi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival...