18.9 C
Cegléd
2026. augusztus 9. vasárnap
spot_img

Jelentős késések várhatók a ceglédi vonalon

Jelentős, akár többórás késésekre kell számítani a Budapest–Cegléd–Szolnok–Debrecen–Záhony, a Budapest–Cegléd–Szeged és a Budapest–Lajosmizse vonalakon, mert Zugló és a Városliget között leszakadt a felsővezeték – tájékoztatta a Mávinform hétfő délután az MTI-t.

A közlemény szerint nincs áram a felsővezetékekben, azok javítása várhatóan késő éjszakáig tart. A monori elővárosi vonatok nem közlekednek, a lajosmizsei járatok pedig Kőbánya-Kispestről fordulnak – közölték. Hozzátették: az M3 metró Nyugati pályaudvar és Kőbánya–Kispest közötti szakaszán a BKK elfogadja a vasúti bérleteket, menetjegyeket.

A Mávinform tájékoztatása szerint a Nyugati pályaudvarra beérkező ceglédi, debreceni, szegedi és lajosmizsei vonalak esetében a késések és a torlódások enyhítése érdekében további járattörlésekre is számítani lehet, egyes vonatok pedig rövidebb útvonalakon közlekedhetnek.

Beszámoltak arról is, hogy mintegy 30 percen keresztül az esztergomi, a váci és a veresegyházi vonalakon is szünetelt a közlekedés, de ott már megindulhatott a forgalom. 15-30 perces késések még előfordulhatnak, késő este állhat helyre a menetrend ezeken a vonalakon – írták. (MTI)

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Mikroszkopikus precizitás az Arkansas kövekkel

A fogászati iparban egyre nő az igény a kiváló...

A 21. századi munkahelyek átalakulása: Új lehetőségek és kihívások

Az utóbbi évtizedekben a munkahelyek világa jelentős változásokon ment...

Hogyan formálja át a vállalkozásokat az AI?

Az utóbbi években a mesterséges intelligencia (AI) hihetetlen gyorsasággal...

Hogyan és mivel fújjuk a szőlőt?

A szőlő ápolása állandó figyelmet igényel, hiszen számos külső...

Jobb forma, jobb egészség fehérjével

A mai rohanó világban gyakran alig jut idő arra,...