19.3 C
Cegléd
2026. június 13. szombat
spot_img

Gáttal enyhítik az aszály következményeit

Vízvisszatartó mű épül a Kőrös és a Csukás éren Kocsér határában. A beruházás célja, hogy az aszályos időszakok negatív következményeit enyhíteni lehessen.
„A két felvétel egymástól alig egy kilométerre készült a nyár utolsó napján, a Kocsér határában elterülő Natura 2000 gyepterületek egyikén. Hiába esett az elmúlt hónapokban több, mint 300 mm csapadék, a hatalmas vízhiányt ez sem enyhítette. A birkanyáj által felvert hatalmas porfelhő önmagáért beszél.


A másik képen már egy vízvisszatartó műtárgy építése látható, amellyel a jövőben csökkenteni lehet majd a mostanihoz hasonló aszályos időszakok negatív hatásait. A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság „A kiemelt jelentőségű, országosan ritka pannon szikes, vizes élőhelyek rekonstrukciója a Gerje-Perje-síkon” című projektje keretében Pest-megye keleti részén, Galgahévíztől Jászkarajenőig, Gombától a jászberényi határig 14 (!) helyszínen fog építeni az elkövetkező fél évben ehhez hasonló, vízpótlást biztosító duzzasztókat, zsilipeket, bukókat. Ezzel pedig nem csak a beavatkozásokkal érintett területek ökológiai adottságai, de az itt zajló mező- és erdőgazdálkodás lehetőségei is nagyságrendekkel fognak javulni!” – írta a Kocséri Képes Krónika.

https://www.facebook.com/100030881712429/posts/350972202608834/

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Vádat emeltek egy nő ellen segítségnyújtás elmulasztása miatt

A Ceglédi Járási Ügyészség vádat emelt egy nő ellen,...

Középmezőnyben zárt a CVSE U12-es csapata, Báger Barbara aranyérmes Bukarestben

Eredményes hétvégét zártak a CVSE birkózói: az U12-es szabadfogású...

Hogyan nőnek az online kaszinók a digitális korban

Az online játék piaca ma gyors ütemben alakul. Aki...

Országos sikereket a hazai döntőben

A hazai Fitkid élvonal gyűlt össze Cegléden május végén,...

Angol nyelvfejlesztő játékok gyerekeknek 

Az angol a világ egyik legelterjedtebb nyelve. Egyre többen...