-8.4 C
Cegléd
2026. január 20. kedd
spot_img

Óriás sakkbábuk az abonyi óvodának

Az abonyi Szivárvány Óvoda Citromsárga csoportjában az előző nevelési évtől kezdve ismerkednek a gyermekek Polgár Judit Sakkpalota Komplex képességfejlesztő Programjával. Az óvoda gyűjtést rendezett annak érdekében, hogy a gyermekeknek óriás sakk-készletet tudjanak beszerezni. Az álom pillanatok alatt valóra vált, hiszen Nagy Tamás, a Varga István Városi Sportcsarnok intézményvezetője a náluk rendelkezésre álló, de nem használt óriás sakkot az óvodának adta térítésmentes tartós használatra.

Május 18-án a gyerekek birtokba is vehették a sakk-készletet, boldogan, önfeledten játszottak a nagyméretű figurákkal. Széll Tamásné intézményvezető és kollégái megköszönték Nagy Tamás önzetlen, gyors segítségét.

„Örülök, hogy adhattunk, segíthettünk! Használják sikerrel, egészségben a gyerekek a sakk-készletet! Tudom, hogy a sakk egy rendkívüli sport, mely a gyerekek fejlődésére is nagyon jó hatással bír. Kellemes játékos tanulást kívánok a kicsiknek! Jó volt látni az örömüket.”- mondta Nagy Tamás intézményvezető.

LV

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Ünnepléssel indult az ipartestület 140. jubileumi éve

Ünnepi hangulatban vette kezdetét a Cegléd és Térsége Ipartestület...

Csapatbővítést hirdet a Cegléd KKSE Pompomlányai csapata

Új tagokat keres a Ceglédi Kézilabda Klub SE pomponlány...

A ceglédi gimi a top100-as listán!

A Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium rákerült az MCC és...

Bartha Barna nem él a mentelmi jogával

Bartha Barna, a Mi Hazánk Mozgalom térségi országgyűlési képviselőjelöltje...

Új mentőautó érkezett a ceglédi mentőállomásra

Új MAN TGE mentőautóval bővült a Ceglédi Mentőállomás (OMSZ)...