10 C
Cegléd
2026. február 24. kedd
spot_img

Nem akart sétálni, inkább megpróbált ellopni egy autót

Cegléd–Tápiógyörgye triatlon: autófeltörés, bliccelés a vonaton, lopott biciklin tekerés

Egy 22 éves tápiógyörgyei férfi 2021. július 26-án reggel Ceglédről gyalog indult otthonába, amikor a gyorsasági és a kényelmi szempontokat is figyelembe véve úgy döntött, hazaútjához egy idegen autóját fogja használni. Egy spontán kiválasztott kocsit feltört, beindítani azonban nem tudta, így hát minden iratot, értéket amit talált magához vett, és távozott. Útja a ceglédi vasútállomásra vezetett, ahol jegyváltás nélkül szállt fel egy éppen arra közlekedő szerelvényre, a kalauz azonban – jegy hiányában – leszállította a járatról.

Hazajutása egyre megoldatlanabbnak bizonyult, ezért következő lépésként úgy határozott, hogy egy pékség mellett letámasztott rózsaszín női kerékpárra pattan, és azzal kezik haza. A rendőrségre érkeztek a bejelentések, mind a feltört autó, mind pedig az ellopott kerékpár miatt.

Ezzel szinte egy időben érkezett a jelzés, hogy a 22 éves férfi egy vadidegen kétkerekűvel érkezett tápiógyörgyei otthonába. A rendőrök a helyszínre mentek, és kifaggatták az előlük tuja mögé bújó fiatalembert. A nagykátai és a ceglédi rendőrök információkat cseréltek, egyeztettek, a férfi elszámoltatása közben a korábban bejelentett gépkocsifeltörésre is fényt derült, ezért előállították a rendőrkapitányságra.

Kihallgatásán a terhére rótt cselekményeket elismerte, panasszal nem élt, részletesen vallott. Előadta a rendőröknek, hogy gyógyszert vett be és arra alkoholt ivott, különösebb magyarázatot nem adott tettére. A Ceglédi Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya a férfival szemben lopás vétség megalapozott gyanúja miatt folytatja le a további eljárást.

Police.hu

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Fellebbezés nyomán súlyosabb büntetés

A Pest Vármegyei Főügyészség sikeres fellebbezése nyomán súlyosabb büntetést...

Lőfegyverekkel és baseballütővel támadtak áldozataikra

A Ceglédi Rendőrkapitányság munkatársai a Terrorelhárítási Központ műveleti egységének...

Egy családi tragédia utóélete

2025 januárjában egy kora reggeli órán halálos cserbenhagyásos gázolás...

Lopás és rongálás Újvároson

Károly Ferenc önkormányzati képviselő szerint az elmúlt hetekben ismét...

Cegléd építészeti kincsei nyomában

Cegléd építészeti kincseiről, látnivalóiról készült látványos összeállítás a Daibau...