Budapest és Pécs mellett Dánszentmiklós és Ceglédbercel a helyszínei a szerdán kezdődő 7. Body Radical Nemzetközi Előadóművészeti Biennálénak, ami a magaskultúrát viszi el a legnagyobb magyar településtől a legkisebbig. Igazi kultúrmisszió, ami a butoh, egy Japánból eredő modern tánctechnika segítségével bontja le az emberek közti határokat. Ceglédbercelen a református templom kertjében látható az előadás szeptember 16-án.
A fellépők Spanyolországtól Finnországig a világ legkülönbözőbb szegleteiből érkeznek hazánkba, hogy az itteni közönséget páratlan művészeti élményekkel ajándékozzák meg. Jöjjön eső, vagy ragyogás, Utazás a hangjához, A hattyú himnusz, és még sorolhatnánk a költői című előadásokat, amik nem történeteket mesélnek el, éppen ezért bárki kapcsolódhat hozzájuk, akiben van nyitottság új élményekre.
„Sokan vannak, akik minden alkalommal eljönnek a fesztiválra, amit most elsősorban a vidékiek és a fiatal korosztály számára nyitottunk meg. Mindig izgalmas, hogyan reagálnak az előadásokra a gyerekek, akik utána őszintén elmondják a tapasztalataikat és mindent meg mernek kérdezni” – mondta el lapunknak Batarita kortárs táncos-koreográfus, a fesztivált szervező Érintéspont Művészeti Alapítvány vezetője. A változatos programokon ingyen vehetnek részt a 18 éven aluliak, kedvezményes jegyet válthatnak a diákok és a nyugdíjasok, a felnőttek pedig jelképes összegért juthatnak maradandó művészeti élményhez.