12.8 C
Cegléd
2026. június 18. csütörtök
spot_img

Lesz díszkivilágítás Abonyban

Nehéz döntés előtt álltunk, de egyszerűen nem tudtuk kimondani, hogy idén ne legyen karácsonyi díszkivilágítás a Főtéren. – tette közzé a döntést Pető Zsolt abonyi polgármester.

„A csillogó fények készítik fel a lelkeket a szeretet ünnepére, az adventi várakozás hozza magával a legfontosabb emberi üzeneteket, ösztönöz a jóra, a segíteni akarásra, az adakozásra, elfogadásra, az elesettek megsegítésére. Nem tudtuk kimondani, hogy ne legyen fény!

Kabátban ülünk az íróasztaloknál, összevontuk az intézményeinket, egy nagy családként közösen spórolunk az energiával, de ezt a döntést nem tudtuk kimondani! Ebben a kisvárosban három éve elindult valami kis csoda, ünnepi díszbe öltöztetett város hozta magával az ünnepi díszbe öltöztetett lelkeket. Nem tudjuk kimondani, hogy ezt lekapcsoljuk! A VFE képviselőtestülete egyhangúan vállalta, hogy a 2022. évben felmerülő adventi diszkivilágítás miatt kiszámlázott összes energia többletköltséget magára vállalja és ezzel a döntéssel nem szab gátat annak, hogy adventi hangulatot árasszon Abony Főtere! Várjuk együtt a szeretet ünnepét!” – írta a polgármester.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Elhunyt Petró József

Június 14-én hosszú türelemmel viselt betegség után békésen elaludt...

Felnőtt és veterán országos bajnokságon is remekeltek

A Kozma István Magyar Birkózó Akadémia csepeli csarnokában rendezték...

Hogyan tehető a modern konyha igazán praktikus hellyé?

A modern otthonok egyik legfontosabb része a konyha, ahol...

Egy sokat kutatott molekula a sejtek világában

Szervezetünk működése számtalan összetett biokémiai folyamat eredménye. Ezekben a...

Vádat emeltek egy nő ellen segítségnyújtás elmulasztása miatt

A Ceglédi Járási Ügyészség vádat emelt egy nő ellen,...